Ceylanpınar Belediyesi'nde silahlı gerginlik

Ceylanpınar Belediyesi'nde Belediye Başkanı Feyyaz Soylu ile 3 kişi arasında gerginlik çıktı. Silah çeken bir kişi başkanın koruması tarafından etkisiz hale getirildi.

Yerel Haberler 29.07.2020, 20:48
Ceylanpınar Belediyesi'nde silahlı gerginlik

Şanlıurfa'nın AK Partili Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu'nun makamında gerginlik çıktı. Bir kişinin silah kullanmaya kalktığı olayın ardından 3 kişi gözaltına alındı.

İddiaya göre, öğleden sonra Ceylanpınar Belediyesi'ne gelen 3 kişi, Belediye Başkanı Feyyaz Soylu ile görüştükleri sırada gerginlik çıktı. Nedeni bilinmeyen gerginlikte yanındaki silahı kullanmaya kalkışan kişi belediye başkanının koruması tarafından etkisiz hale getirildi. İhbar üzerine gelen polisler Soylu'nun görüştüğü 3 kişiyi gözaltına aldı.

BELEDİYE ÖNÜNDE DE ARBEDE ÇIKTI

Bu sırada olayı duyan belediye başkanının akrabası ile gözaltına alınan kişilerin yakınları da belediye önünde toplandı. Taraflar arasında çıkan kısa süreli gerginlik polisin müdahalesi ile engellendi.

Yaşananların ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş birlikte Ceylanpınar'a gitti. Olayla ilgili bilgi alan Vali Erin, Ceylanpınar Belediye Başkanı'nın darp edildiğine yönelik iddiaların doğru olmadığını ifade ederek, kısa süreli gerginliğin kontrol altına alındığını ifade etti.


 

Yorumlar (0)