CHP için feda ederim

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Burçin Baykal hakkında CHP'ye üye olduğu gerekçesiyle soruşturma başlattı. Baykal ise “Memuriyetimi CHP için feda etmeye seve seve hazırım” dedi.

Yerel Haberler 05.09.2018, 07:11
CHP için feda ederim

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, yoldaşım dediği Burçin Baykal'a CHP'ye üye olduğu gerekçesiyle 657 sayılı devlet memurları yasası gereği soruşturma başlattı. Gerekçe olarak devlet memurlarının memuriyetten istifa etmeden herhangi bir siyasi partiye üye olamamalarını gösteren 
Toprak, “4,5 yıldır bilinmiyor muydu?” eleştirilerinin hedefine oturdu. Baykal, geçtiğimiz günlerde CHP'den Küçükçekmece Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıklamıştı.


Hiçbir kuvvet yetmez
Konuyla ilgili Damga'ya konuşan Baykal ise “Bu karar sayın Handan Toprak'ın kararıdır, saygı duyarım. Ayrıca birlikte geçirdiğimiz 4,5 yıllık siyasi birlikteliğimiz için de teşekkür ederim” yorumunu yaptı. “Ancak şu bilinmelidir ki hiçbir kuvvet beni mücadelesini verdiğim CHP saflarından ayırmaya yetmeyecektir” diyen Baykal, “Memuriyet hakkını CHP sayesinde almış bulunmaktayım. CHP için de feda etmeye seve seve hazırım” ifadelerini kullandı. 


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?