Çiçeklerimizi soldurmayın

Büyükçekmece halkı Türkiye’nin gündemine oturan Küçükçekmece’deki istismar olayına sessiz kalmadı. Grup adına açıklama yapan İlkay Kaya, “Suçların ağırlaştırılmasını istiyorum. İki kız çocuğum var. Onlar savunmasız minik bir çiçek. Çiçekleri soldurmayalım” çağrısında bulundu

Yerel Haberler 03.05.2019, 07:09 Burak ZİHNİ
Çiçeklerimizi soldurmayın

Çocuklara yapılan cinsel istismarı protesto etmek amacıyla yürüyüş gerçekleştiren Büyükçekmeceliler ellerindeki pankartlarla Büyük Atatürk Parkı’nda yürüdü. Büyükçekmeceli kadınların başlattığı protesto yürüyüşüne vatandaşlar da büyük destek verdi. Son zamanlarda yoğunlaşan cinsel istismarların yasaların yeterince ağır olmamasından kaynaklandığını savunan vatandaşlar bu konuda medyaya da ciddi sorumluluklar düştüğünü belirtti.

Erken evlilikleri kınıyoruz
Cinsel istismarın asla kabul edilmeyecek bir suç olduğunu belirten Sinanoba mahallesi sakinlerinden Ali Camgöz, "Cinsel istismar konusunda sessiz kalmamız beklenemez. Cinsel istismarla ilgili kanun bir gece yarısı anlaşılmadan çıktı ve bu konuda medya sessiz kaldı. Rıza yaşının 12’ye düşürülmesini asla kabul etmiyoruz. Erken evlilikleri kınıyoruz. Biz çocuklarımızı koruyamazsak vatanımızı hiç koruyamayız" dedi.

Çocuklar savunmasız
Büyükçekmece halkının cinsel istismar konusundaki hassasiyetini takdir ettiğini belirten İlkay Kaya, “Son zamanlarda çocuklara artan tacizlerin sebebinin ağırlaştırılmamış kanunlar olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum. Çocuklar savunmasız. Temiz bir toplum için önce çocuklarımızı temiz tutmalıyız. Suçların ağırlaştırılmasını istiyorum. İki kız çocuğum var. Onlar savunmasız minik bir çiçek. Çiçekleri soldurmayalım” ifadesini kullandı.

ÇOK SAYIDA KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde 22 Nisan tarihinde 5 yaşındaki kız çocuğu M.E. cinsel istismarda bulunulduğunun ortaya çıkması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü ve Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden oluşan özel bir ekip kurulmuştu. Olayın ardından harekete geçen ekipler, çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek tespit ettiği Pakistan uyruklu 19 yaşındaki zanlı M.V.’yi dün akşam evine yaptığı baskında gözaltına aldı. M.V. ile birlikte 2'si Türk 8 kişi daha gözaltına alındı. Öte yandan polis, evinde gözaltına alınan zanlının pasaportunun olmadığını 1,5 yıl önce kaçak yollarla Türkiye’ye girdiğini belirledi. Seyyar çanta satıcılığı yaptığı öğrenilen zanlı M.V.’nin emniyetteki sorgusunun sürdüğü bilgisine ulaşıldı. Şüpheli M.V.'nin olay günü giydiği elbiselerinin ise incelemeye alındığı belirtildi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138