Depremzede avukatlar için konteyner ofisler kuruluyor

İzmir depreminde binin üzerinde avukatın hasar bildirdiğini ifade eden İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel, 500'e yakın büronun yıkılacağını açıkladı. Avukatlar için İzmir Adliyesi yanına yerleştirilen 12 adet konteynerin 25'i bulması bekleniyor.

Yerel Haberler 13.11.2020, 13:19 Gül Sert
Depremzede avukatlar için konteyner ofisler kuruluyor

İzmir Barosu depremde ofisleri hasar gören avukatlar için konteyner ofisler kurmaya başladı. İzmir Adliyesi yanına 12 adet konteyner yerleştirdiklerini belirten İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel, “500’e yakın büro yıkılacak. Depremde bize hasar bildiren meslektaş sayısı bin 100’e ulaştı. Büyükşehir belediyesi de konteyner artırma konusunda destek olacak. Onlardan gelecek konteyner sayısıyla ile birlikte bu sayıyı 25’e çıkaracağız” dedi.

 'YARALARIMIZI DAYANIŞMA İLE SARACAĞIZ'

"Her konteynerde dört meslektaşımızın çalışmasını planlıyoruz" diyen Yücel, "Bu alanda daha fazla arkadaşımızın çalışacağı dönüşümlü bir sistemi hayata geçireceğiz. Aynı zamanda İzmir Barosu’nun adliyede yurttaşlarımıza hizmet veren Adli Yardım Bürosu, Kadın Hakları Merkezi ve Çocuk Hakları Merkezi ile meslektaşlarımızın kullanacağı mobil bir sosyal tesis de bu alanda hizmet verecek. Büyükşehir Belediyesi’nin de vereceği destekle birlikte, o alanda birkaç aylık da olsa bir çalışma alanı oluşturacağız. Bu zor zamanda destek olan tüm kurumlara teşekkür ediyoruz. Yaralarımızı dayanışma ile saracak, bu zor süreçten dayanışmayla çıkacağız” dedi. DUVAR


 

Yorumlar (0)