Dernekçilik gönül işidir

Yaşar Cızlak'tan Esenyurt’ta Şanlıurfa Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanlığını devralan İsmail Kabuk, “Dernekçilik gönül işidir. Biz de derneğimize gönül vererek çıtayı daha da yukarı çıkarmaya çalışacağız” dedi.

Yerel Haberler 19.03.2018, 09:08 Burak ZİHNİ
Dernekçilik gönül işidir

2014 yılında Esenyurt’ta Şanlıurfa Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini kuran Başkan Yaşar Cızlak, 17 Mart Cumartesi günü Urfalıdan Ciğer Kebap'ta yemekli bir toplantı düzenleyerek görevini İsmail Kabuk’a teslim etti. Programa basın mensupları, Esenyurt Dernekler Birliği Başkanı Şerafettin Öztürk ve Urfalı iş adamları katılım sağladı. Devir teslim töreninde Kurucu Başkan Cızlak yeni başkan Kabuk’a plaket takdim etti.

Cızlak'a teşekkür etti

Yaşar Cızlak'ın elinden plaketi alan İsmail Kabuk, teşekkür ederek, "Kurucu Başkanımız sayın Yaşar Cızlak, derneğin kurulumun aşamasından bu yana ciddi anlamda gayret göstermiştir. Derneğimiz adına yapmış olduğu etkinliklerle adımızı duyurmuştur. Urfalıların sesini Esenyurt’a duyurmuş ve tanıtmıştır. Ben bu anlamda kendisine derneğimize katmış olduğu maddi manevi katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi. "Dernekçilik gönül işidir" diyen Kabuk, "Biz de derneğimize gönül vererek çıtayı daha da yukarı çıkarmaya çalışacağız" açıklamasını yaptı. İsmail  Kabuk, ardından Yaşar Cızlak’a plaket takdim ederek teşekkür etti.

Yanlarında olacağım
Esenyurt Şanlıurfa Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Yaşar Cızlak dernek olarak Şanlıurfa'nın geleneklerini yaşatmaya çalıştıklarını belirterek, "Derneğimizi 2014’te Esenyurt'ta kurduk. Esenyurt gibi büyük bir ilçede STK olarak var olmamız gerektiğini düşünerek bu adımı attık. Çok şükür dernekçilik anlamında elimizden geldiği kadar örf, adet ve geleneklerimizi tanıtmaya çalıştık. Çeşitli programlar düzenledik, neticesinde derneğimizi bir yerlere getirebildik. Artık bayrağı devretmenin zamanı geldiğine inanlardanım. Bayrağı devralmak isteyen genç kardeşim İsmail Kabuk, bu işi sırtlayacağını ve talip olduğunu söyledi. Bugün burada kendisine derneğimizi devrettik. Rabbim muvaffak eylesin. Ben şahsım adına her zaman her anlamda kendilerinin destekçisi olacağıma söz veriyorum. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Programımıza katılan siz değerli misafirlerimize de ayrıca çok teşekkür ediyorum" açıklamasını yaptı.  BARIŞ KIŞ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?