Dev dönüşüm

İBB Meclisi, askeri alanda yapılacak kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde İBB, KİPTAŞ ve Esenler Belediyesi arasında imzalanan protokole onay verdi.

Yerel Haberler 14.07.2018, 07:39 Burak ZİHNİ
Dev dönüşüm

Esenler'deki askeri arazide yapılacak kentsel dönüşüm projesiyle ilgili bir adım daha atıldı. Milli Savunma Bakanlığı'na tahsisli 8.7 milyon metrekare büyüklüğündeki hazine arazisi 2015 senesinde Esenler Belediyesi'ne devredilmişti. Askeri alanda yapılacak kentsel dönüşüm projesiyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi, KİPTAŞ ve Esenler Belediyesi arasında imzalanan protokol dün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ
CHP'nin yoğunluğu arttırdığı ve yeterli donatı alanlarının ayrılmadığı gerekçesiyle ret oyu verdiği Hukuk Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Kentsel Yenileme Komisyonu'nun müşterek raporu AK Partili üyelerin oyu ile kabul edildi. Maddenin kabulünün ardından bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlatıyoruz. Hayırlı olsun” ifadesini kullandı. 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?