Dini duyguları istismar ediyor

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe'nin “Esenyurt'u kaybedersek Mekke'yi ve İslam'ı kaybederiz” sözlerine tepki gösteren CHP İlçe Başkanı Ali Gökmen, “Önce Necmi Kadıoğlu’nun şimdi ise Ali Murat Alatepe’nin dine sarılarak halkın dini duygularını istismar etme çabasına girdiler” yorumunu yaptı.

Yerel Haberler 04.04.2018, 08:08 Burak ZİHNİ
Dini duyguları istismar ediyor

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe'nin "Esenyurt'u kaybedersek Kudüs'ü ve İslam'ı kaybederiz" sözlerini protesto eden CHP İlçe Başkanı Ali Gökmen basın açıklaması yaptı. Çok sayıda partiliyle birlikte Esenyurt Meydanı'nda konuşan Gökmen, "Esenyurt’umuzun atanmış Belediye Başkanı, Şehitleri Anma Günü’nde yaptığı açıklamalar ile mensubu olduğu köhne zihniyeti çok iyi bir şekilde temsil etmiştir. Ali Murat Alatepe yaptığı açıklamada “Esenyurt’un hiçbirimize ihtiyacı yok ama Tayyip Erdoğan’a ihtiyacı var. Niye var? Burayı kaybedersek Kudüs’ü kaybederiz hiçbir yeri kaybetmeyiz, İslam’ı kaybederiz, Mekke’yi kaybederiz” ifadelerini kullanmıştır. Göreve atandıktan sonra bu görevde kalıcı olamayacağını, bu görevin ağırlığını kaldıramayacağını ve idarecilik zafiyetini her durumda belli eden Alatepe, yaptığı bu açıklama ile bir başka zayıflığını daha ortaya koymuştur. Bu zayıflığın adı iktidarı kaybetme korkusudur" dedi.

Binlerce mağdur yaratıldı

Esenyurt’un bir sorunlar yumağına dönüştürüldüğünü, beraberinde binlerce mağdur yaratıldığını dile getiren Gökmen, "Bu zihniyet, halkın artan tepkisi karşısında çaresiz kalmış ve eski başkanı sağlık sorunları bahanesiyle istifa ettirerek yargıdan kaçırmaya çalışmıştır. Halkın sandıkta gereken dersi vereceğini anlayanlar, yıllardır zorda kalınca başvurdukları yegâne yönteme; Din istismarcılığına bir kez daha sarılmıştır. Sormak isteriz, ne demek Esenyurt’u kaybedersek İslam’ı kaybederiz? İslam sizin döneminizde çeşitli cemaatlerin elinde oyuncak edilmedi mi? Devletin tüm birimlerine sırf “alnı secdeye değdi” diye terör örgütü üyeleri sizin döneminizde yerleştirilmedi mi?" diye sordu.

Zulmedenler kaybedecek
Esenyurt Belediye Başkanı’nın bu açıklamayı yaranma kaygısıyla yaptığını savunan Gökmen, "AKP iktidarı çok iyi bilmektedir ki, yıllarca gerek ilçemizde gerekse tüm Türkiye’de yaptıkları idarecilik hatalarının bedelini bu halk ödemiştir ve ödemektedir. İlçemizin bugün içinde bulunduğu tüm sorunların sebebi bu zihniyetin yönetim anlayışıdır. Önce Necmi Kadıoğlu’nun şimdi ise Ali Murat Alatepe’nin dine sarılarak halkın dini duygularını istismar etme çabası bundandır. Ancak, halkımız bu oyunlara gelmeyecek ve bu istismarcılara gereken dersi sandıkta verecektir. CHP kazanınca hırsızlar, yolsuzlar, halkın dini duygularını istismar edenler ve halka zulmedenler kaybedecek, kazanan ise halkın bizzat kendisi olacaktır" ifadelerini kullandı. UFUK ÇOBAN

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?