Diyarbakır'da bir kişi 15 kişiye koronavirüs bulaştırdı, mahalle karantinaya alındı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Avdallı Mahallesi'nde koronavirüs testi pozitif çıkan bir kişinin, 15 kişiye daha virüs bulaştırdığı tespit edildi. Gelişmenin ardından mahallenin giriş çıkışları jandarma tarafından kapatıldı.

Yerel Haberler 05.06.2020, 18:14 Gazete Damga
Diyarbakır'da bir kişi 15 kişiye koronavirüs bulaştırdı, mahalle karantinaya alındı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Avdallaı Mahallesi'nde koronavirüse yakalanan bir kişinin, filyasyon ekiplerince yapılan çalışma sonucu 15 kişiye daha virüs bulaştırdığı tespit edildi. Mahalle karantina altına alındı.

TESTİ POZİTİF ÇIKTI, HASTANEDE TEDAVİ ALTINA ALINDI
Çınar ilçesine bağlı Avdallı Mahallesi'nde yaşayan bir kişi, alış veriş için gittiği Diyarbakır'dan döndükten sonra yüksek ateş ve öksürük şikayeti çekmeye başladı. Yapılan koronavirüs testi pozitif çıkan kişi, Dicle Üniversitesi Pandemi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

15 KİŞİNİN DAHA TEST SONUÇLARI POZİTİF ÇIKTI
Hemen çalışma başlatan filyasyon ekibi, hastanın temas ettiği kişileri de belirleyerek, test yaptı. 15 kişinin de test sonuçları pozitif çıktı. Bunun üzerine mahalle, Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındı.

MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI
Jandarma, mahalleyi giriş-çıkışlara kapattı. Filyasyon ekiplerinin çalışması devam ederken, mahallelinin ihtiyaçlarını, Vefa Sosyal Destek Grubu karşılayacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?