Emekliler ev sahibi olacak

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Avcılar Şube Başkanı Necdet Kömeçoğlu, dernek olarak uzun zamandır uğraş verdikleri Esenyurt'taki kooperatifin inşaatına başlanacağını duyurdu. Kömeçoğlu, “Ev sahibi olmak her emeklinin hakkı. Biz de emeklilerin ev sahibi olmasına vesile olacağız” dedi.

Yerel Haberler 11.12.2018, 07:36 Burak ZİHNİ
Emekliler ev sahibi olacak

UZUN zamandır Avcılar'da faaliyet gösteren TÜED'e bağlı Avcılar Emekliler Derneği, yaklaşın 20 bin üyesine sevindirecek haberi verdi. Damga'ya konuşan Dernek Başkanı Necdet Kömeçoğlu, Esenyurt Devlet Hastanesi'nin karşısında yer alan arazilerindeki inşaatın kısa süre içerisinde başlayacağını duyurdu. İnşaatın yapılması için Denizbank'la anlaşıldığını da anlatan Kömeçoğlu, “İlçemizdeki emekli kardeşlerimizin ev sahibi olmasına vesile olacak olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.

Ödeme kolaylıkları var
Esenyurt'ta olduğu gibi Silivri'de de bir konut inşa etme hazırlığında olduklarını kaydeden Kömeçoğlu, “Silivri'de 300 dairelik bir konut inşa edebileceğimiz yer bulduk. Kısa süre içerisinde orada da inşaatı hayata geçirebilmek için büyük uğraşlar veriyoruz. Hiçbir şekilde kâr amacı gütmeden emekli vatandaşlarımızın ev sahibi olmasına olanak yaratmak için çalışıyoruz. 25 yıl vadeli bir şekilde yani 300 ay ödeme imkanı ile sabit fiyat hiç değişmeden vatandaşların ev alabilmesini sağlıyoruz. Daire fiyatının ilk aşamada yüzde yirmisini peşin ödeyecekler daha sonra ise 18 ay hiçbir ödeme yapmayacaklar. Bu doğrultuda bu imkandan faydalanmak isteyen bütün emekli kardeşlerimiz gelip bize ulaşabilir” dedi. YAKUP TEZCAN

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?