Emniyet olmazsa hizmet de olmaz

'Huzur Toplantısı'nda konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, “Emniyet, ticaretin, sanayinin eğitimin ve soysal kültürel faaliyetlerin alt yapısıdır. Emniyet eksik olursa bu hizmetler de olmaz” dedi

Yerel Haberler 07.12.2018, 08:11 Burak ZİHNİ
Emniyet olmazsa hizmet de olmaz

Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce, güvenli yaşama bütün kesimlerinin katılmasının sağlanması amacıyla Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde 'Huzur Toplantısı' yapıldı. Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürü Niyazi İnci’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Huzur Toplantısına İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, Belediye Başkanı Osman Develioğlu, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 2018 yılının genel değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda, vatandaşların sorularını İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve İlçe Emniyet Müdürü Niyazi İnci cevapladı.

Çok yoğun bir ilçe 
Huzur toplantısının açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı İlker Arıkan; "İlçemiz İstanbul’un nüfus sayısı bakımından 6. büyük ilçesi. Gece nüfusumuz 600 bin, bu rakam gündüz 1 milyon 200 binlere ulaşıyor. Böylesine yoğun bir ilçede fedakârca görev yapan bütün emniyet mensuplarımıza cani gönülden teşekkür ediyorum. Bizler de idareciler olarak elimizden ne geliyorsa emniyet hizmetlerinin aksamadan sürmesi için yapıyoruz" dedi.

Üzerimize düşeni yapıyoruz
Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da tüm emniyet mensuplarını tebrik ederek başladığı konuşmasında emniyet sağlanmadan hiçbir gelişme yaşanamayacağını da dile getirdi. Develioğlu; "Emniyet, ticaretin, sanayinin eğitimin ve soysal kültürel faaliyetlerin alt yapısıdır. Emniyet eksik olursa bu hizmetler de olmaz. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Bahçelievler'de de emniyet birinci planda yer alıyor. 2004 yılında göreve geldiğimizde Kaymakamımızla Emniyet Müdürümüzle ve bütün birim amirlerimizle toplanmıştık, Ben şunu ifade etmiştim. Hep birlikte beraberce bu ilçeye hizmet etmek durumundayız. Hepimiz en iyisini yapmak durumundayız. Yani birimiz az çalışır birimiz eksik yaparsak görevimizi Bahçelievler halkı mutsuz olur. Bu böyle olmamalı. Bu çerçevede belediye olarak bize düşen görev varsa üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız diye ifade etmiştik. O dönemden bu döneme bu çerçevede çalışıyoruz" diye konuştu.

672 personel hizmet veriyor
İlçe Emniyet Müdürü Niyazi İnci ise Bahçelievler halkı ile her zaman dayanışma içerisinde olduklarını belirterek, "672 personel ile İstanbul'un göz bebeği olan Bahçelievler'e ve onun güzel halkına 7/24 saat esasına göre hizmet veriyoruz" dedi. Emniyet Müdürü İnci, istatistik verilerle desteklediği sunumunda, Bahçelievler’de işlenen suçlarda azalma, yakalanma oranlarında ise gözle görülür bir artış olduğuna dikkat çekti. Toplantıda, Bahçelievler sakinlerinin güvenlik ile ilgili asayiş hizmetleri değerlendirildi. Toplum Destekli Polisliğin görev ve amaçları, dolandırıcılık, hırsızlık ve öğrencilerin güvenliği konularında vatandaşlara bilgilendirme yapılarak polis-halk ilişkilerinin geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. 
 

Yorumlar (0)

`)}});