En renkli festival

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, Naip Mahallesi’nde gerçekleştirilen geleneksel açılış töreni ile start alırken, saat 18.00’da Köprübaşı Mevkii’nden başlayan Festival Korteji, binlerce Tekirdağlının katılımı ile renkli görüntülere sahne oldu

Yerel Haberler 12.06.2022, 07:55
En renkli festival

Yaklaşık 1 buçuk kilometre uzunluğa erişen Festival Korteji; cambazlar, jonklörler, tahta bacaklar, okul flamaları, Türk Bayrakları, yüzlerce davulcu ve müzisyen, çok sayıda protokol ve basın mensubu ile binlerce vatandaşı bir araya getirdi. Yaklaşık 1 saat süren Festival Kortejini yol kenarlarında ve balkonlarında genç-yaşlı binlerce Süleymanpaşalı alkışlar eşliğinde selamladı. Tarihi Tekirdağ Valilik Binası önünde sona eren kortejin ardından Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile resmi açılış töreni gerçekleştirildi. Daha sonra göklerdeki gururu olan Solo Türk gösterisi başladı. Akrobatik hareketlerle Süleymanpaşa semalarında uçan jet uçağı, yürekleri ağızlara getiren cesur manevraları ile dakikalarca alkışlandı. Gösteriyi korteji tamamlayan vatandaşların yanı sıra sahildeki binlerce Tekirdağlı ve ziyaretçi de izledi.


Şentop törene iştirak etti
Solo Türk gösterisinin ardından ise Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop alana teşrif ederek katılımcıları selamladı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, TBMM Başkanı Prof. Dr. Şentop’u karşılama mesajlarını kürsüden ilettiler. Şentop, son konuşmacı olarak kürsüye gelerek 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nin hayırlı olması dileklerini paylaştı. Konuşmaların ardından festival ateşinin yakılması ile açılış töreni sona erdi.

Yorumlar (0)