Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'dan Trabzonlular hakkında tepki çeken sözler

Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AKP Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu’nun katıldığı bir etkinlikte Trabzonlular hakkındaki sözleri tepki topladı. Göksu Twitter'ın gündemine oturdu.

Yerel Haberler 15.05.2019, 09:17 15.05.2019, 12:57
Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'dan Trabzonlular hakkında tepki çeken sözler

İftar programı kapsamında katıldığı etkinlikte konuşmayapan Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AKP Grubu Başkanvekili Tevfik Göksu, YSK kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdii ve Trabzonlular üzerinden tepki çeken yorumlarda bulundu. İmamoğlu'nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade eden Göksu daha sonra İmamoğlu'nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu. Vatandaşlardan “Trabzon” cevabını alan Göksu “E hesap başka” dedi.

'Görevden alınmalıdır'
İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı Muhammet Erkan “Ş…, adi, alçak, yaratık… Bunlar iyice ipin ucunu kaçırdı. Oy verecek Trabzonlulara yazıklar olsun Sayın Süleyman Soylu bu gece Esenler Belediye Başkanını görevden almalıdır. Bu şehir bu hakareti kaldıramaz. Trabzonlulara Yunanlı diyen alçağı o görevden uzaklaştırmalıdır. Bir Trabzonlu bakan olarak bunu yapmalıdır” ifadelerini kullandı.

CHP de tepki gösterdi
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da Göksu’nun sözlerine tepki gösterdi.

Fotoğraf yayınladı
Konuşmaların sosyal medya ve haber sitelerine yayılmasının ardından bir paylaşımda bulunan Göksu; "Herkes bilsin ki; Trabzon bizim canımız, Trabzonlular baş tacımızdır. Bize her yer Trabzon" açıklaması yaptı ve bordo mavili atkı ile çekilmiş fotoğraflarını ekledi.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?