Esenyurt bayram etti

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlattığı 19 Mayıs 1919'un 100’üncü yıldönümünde Esenyurt’ta anma töreni düzenlendi.

Yerel Haberler 21.05.2019, 08:17 Burak ZİHNİ
Esenyurt bayram etti

Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törene Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Oktay Şahin, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli, ilçe siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program, Esenyurt Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Oktay Şahin, Başkan Kemal Deniz Bozkurt, ilçe siyasi partileri ve derneklerin Atatürk anıtına çelenk bırakmasının ardından yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşıyla sona erdi.

Azeri çocuklar da katıldı
Başkan Bozkurt, anma töreninin ardından CHP Esenyurt İlçe Başkanlığı’na gelerek ilçe örgütü ve vatandaşların bayramlarını kutladı. Daha sonra Esenyurt Anadolu Lisesi’nin Esenyurt Belediyesi’nin katkılarıyla Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi’nde düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programına ilçe protokolüyle birlikte katıldı. Esenyurt Anadolu Lisesi ve Azerbaycan’dan Esenyurt’a gelen Azerbaycan Eğitim Bakanlığı Cüceleri Halk Dansları Topluluğu öğrencilerinin hazırlamış olduğu birbirinden renkli gösterileri izledi. Belediye Başkanı Bozkurt program sonunda çeşitli spor dallarında Türkiye, Dünya ve Avrupa yarışlarında dereceler elde ederek Esenyurt’u gururlandıran sporculara ödüllerini takdim ederek kendilerini tebrik etti.
TAYLAN DAŞDÖĞEN

Yorumlar (0)