Gençlerle “Çocuk Hakları” buluşması

Lüleburgaz Belediyesi bünyesinde kurulan Çocuk Hakları Birimi’nin tanıtımı ve ilerleyen süreçte olası işbirlikleri için bir dizi görüşmeler gerçekleştiren Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Güncer ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Samet Servet, Lüleburgazlı gençlerle bir araya geldi.

Yerel Haberler 01.04.2021, 14:20 Mert Köse
Gençlerle “Çocuk Hakları” buluşması

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda kurulan Çocuk Hakları Birimi’nin tanıtım ve iş birliğine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu doğrultuda geçtiğimiz süreçte birtakım kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra Lüleburgaz Kent Konseyi ile de görüşmeler gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Güncer ile Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Servet, son olarak Lüleburgazlı gençlerle de bir araya geldi. Lüleburgaz Belediye Hizmet Binası Erol Özgür Toplantı Salonu’nda gerçekleşen görüşmede müdürlük personeli Erdoğan Anıl Tekin, Çocuk Hakları Birimi’nin çalışma sisteminin nasıl olacağından, yapılacak faaliyetlere kadar çok sayıda konuda bilgilendirici açıklamalarda bulundu.

Gönüllü katılımcılık vurgusu

Gerçekleşen toplantıda Çocuk Hakları Birimi’nin tanıtılmasının yanı sıra ilerleyen süreçlerde yapılacak farkındalık faaliyetlerinde gönüllü katılımcılık vurgulandı. Toplantıya katılan gençler de Çocuk Hakları Birimi’nin tanıtılması için gönüllü katılım konusunda destek sözü verdi.


İRFAN DEMİR

Yorumlar (0)