Gençlik toz duman!

Gençlik toz duman!
CHP Avcılar İlçe Örgütü Gençlik Kolları'nda 137 oy farkla Oktay Kalem seçimi kazanırken; diğer adaylardan Ozan Kuru'nun iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Seçimden son anda çekilen Kuru, tehdit edildiğini iddia etti

CUMHURİYET Halk Partisi Avcılar İlçe Örgütü'ne gençlik kollarındaki seçim damgasını vurdu. 4 adayla başlayan seçim maratonu Ozan Kuru'nun adaylığını çekmesi sonucu 3 adayla gerçekleşti. Oktay Kalem, Olgu Aslan ve Hazal Arslan'ın yarıştığı seçimde; Kalem 236 oy,  Aslan 99 oy, Arslan ise 44 oy da kaldı. Kalem'in tarihi bir farkla kazandığı seçim ise yerini gençlik kolları içerisindeki tartışmalara bıraktı. Adaylıktan son anda çekilen Ozan Kuru, Olgu Aslan'la birleşme kararı aldıklarını fakat ortak bir liste hazırlama sürecinde fikir ayrılığı yaşadıklarını belirtti. Aslan tarafından tehdit edildiğini de iddia eden Kuru'nun açıklamaları, Avcılar'daki CHP'lilerin de bir numaralı gündem maddesi haline geldi. 

Çirkinlikler!
Kalem'in kazandığı seçimin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Ozan Kuru, adaylıktan çekilmesinin temel sebebinin gördüğü bir takım çirkinlikler olduğunu söyledi. Kalem'e karşı diğer aday Olgu Aslan'la birleşme kararı aldıklarını fakat bu kararın ardından bir liste krizi yaşadıklarını anlatan Kuru bu süreçten sonra Aslan ve beraberindekiler tarafından tehdit edildiğini iddia etti.

Avcılar'da siyaset yaptırmam
“Size Avcılar'da siyaset yaptırmam” denilerek kendisinin tehdit edildiğini savunan Kuru, “Şahsıma inanan yol arkadaşlarımla birlikte yaklaşık bir yıldır çalışmasını yürüttüğüm CHP Avcılar Gençlik Örgütü Başkan Adaylığım sürecinde, kongreye 1 gün kala diğer bir başkan adayı olan Olgu Aslan lehine belirli koşullar üzerinde uzlaşmaya vararak adaylıktan Çekildim. Sadece birlikten kuvvet doğar maksadıyla daha güçlü bir gençlik için yaptığım bu fedakarlık Olgu Aslan isimli şahsın 30 genç arkadaşımız huzurunda 3. Şahıslarla asla birlikte hareket etmemek üzerine şeref ve namus sözü vermesiyle perçinlenmiştir. Kongreye saatler kala üzerine şeref sözü verilerek sağlanan bu birlik söz konusu 3.şahıslar tarafından zorla yeni ve farklı liste yaptırmak suretiyle şantaja maruz bırakılmıştır. Önüme konulan yeni pazarlık teklifleri ise tehditle baskıyla kabul ettirilmeye çalışılmıştır. Bu tehditler; “Feriştahınız gelse bu listeyi bozamaz. Size Avcılar'da siyaset yaptırmam" şeklinde cereyan etmiştir” ifadelerini kullandı.

Siyasi ahlak ayaklar altında
Siyasi ahlakın ayaklar altına alındığına ve CHP Avcılar İlçe Örgütü'ne yakışmayacak bir takım işlere girişildiğine vurgu yapan Kuru, “Cumhuriyet Halk Partisi gençlik örgütlerinin siyasi ve ahlaki onurunu ayaklar altına alan bu tehditler bizzat CHP İstanbul İl örgütünde yöneticilik yapan bir şahıs tarafından savrulmuştur. Farkında olalım ve varsayalım ki ortada tehdit olmasa bile listemize müdahale ederek çirkin tekliflerde bulunmak bile başlı başına zaten bir tehdit unsurudur ve gayri ahlakidir. Bu yakışıksız hadise üzerine siyasi duruşuma yakışanı yaparak Olgu Aslan ile siyasi birlikteliğimi o anda sonlandırarak yol arkadaşlarım ile birlikte adaylığımı tamamıyla geri çekme kararını verdim. Cumhuriyet Halk Partisinin ahlaki değerleriyle bağdaşmayan hiç bir duruma taviz vermeyen siyasi duruşum bu onursuzluğada papuç bırakmayacaktır. An itibariyle söz konusu 3. Şahıslar hakkında kesin ihraç talebiyle parti içi disiplin sürecini başlatıp sonuna kadar arkasında olacağımı tüm partidaşlarıma bildiririm” dedi.

Feriştahınız gelse korkmuyoruz
Mücadeleye devam sözü de veren Kuru, hiçbir şekilde tehditlerden çekinmediğini ve korkmadığını belirterek yol alacağını söyledi. “Feriştahınız gelse korkmuyoruz” diyen Kuru, “Geldiğimiz noktada sadece yıllardır verdiğimiz tertemiz emeğe güvenerek hazırlandığımız CHP Avcılar Gençlik Örgütü Kongresine şaibe bulaştırılmış ve kirletilmiştir, dolayısıyla adil koşullarla girilmeyen bir yarışın sonucu ne olursa olsun doğal bir netice olmayacaktır. Bu nedenle suç teşkil eden hadisler yüzünden adil koşullarda gerçekleşmeyen kongreyi protesto ediyoruz ve iptal edilip adil koşullarda yeniden yapılması için gerekli süreçleri başlatacağımızın bilinmesini istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Aslan iddiaları yalanladı
Kuru'nun tehdit edildiğini belirten açıklamaları sonrası gözler Olgu Aslan cephesine çevrildi. Konuya ilişkin sosyal medyadaki paylaşımlara cevap veren Aslan, iddiaların büyük bir kısmının asılsız olduğunu söyledi. Kuru'nun yanlış bir şekilde yönlendirildiğini belirten Aslan, hakkında söylenen her şeyin “iftira” olduğunu belirterek, herkesin kendisine güvenebileceği mesajını paylaştı.

Sosyal medyada tartışmayın
Yaşanan tartışmalara karşı nasıl bir tepki vereceği merak edilen Gençlik Kolları'nın çiçeği burnunda başkanı Oktay Kalem, ise her iki tarafa da sağduyu çağrısında bulundu. Parti içerisindeki bir takım sorunların ve sıkıntıların sosyal medyada paylaşılmaması gerektiğini belirten Kalem, “'Haksızlık önünde susan dilsiz şeytandır '' Lakin böyle bir durumun sosyal medya üzerinden tartışılması doğru değildir . Gerekli mercilere bildirerek durumun netleşmesi daha doğru olur . Böyle bir sorunun İlçe başkanımız sayın Erhan Bozan'ın bilgisi dahilinde adayların ve bahsi geçen kişilerin yüzleşmesi sonucu netleşip gerekenin yapılmasını talep etmemiz doğru olur” ifadelerini kullandı.ANIL BODUÇ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.