Gezmek için engel yok

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, pandemi dönemine uygun, insanların evlerinden takip edebileceği bir sanal tur etkinliğine daha imza attı

Yerel Haberler 26.05.2021, 10:22 26.05.2021, 10:23 Burak ZİHNİ
Gezmek için engel yok

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen, Tekirdağ'ın tarihinde iz bırakmış, başarıları Dünya'ya yayılmış, Tekirdağ'ın yetiştirdiği en önemli sporculardan biri olan Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan'ın (Alkaya) konu edildiği 'Kırcaali'den Tekirdağ'a Hüseyin Pehlivanın izinde Sanal Tur' adlı proje, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Youtube kanalında yayınlandı. Projede, Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan'ın hayatından kesitler yer alırken, Tekirdağ ile Hüseyin Pehlivan'ın ortak noktaları da ayrıntılı bir şekilde anlatıldı, ayrıca Hüseyin Pehlivan'ın torunu Sinan Alkaya ile yapılan söyleşiye de yer verildi.

Tekirdağ ile özdeşleşti

Hüseyin Pehlivan'ın Tekirdağ tarihinde önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Sanal tur projeleri, pandemi döneminde vatandaşlarımızın evlerinden kolaylıkla takip edebileceği, bilgilenebileceği etkinlikler. Vatandaşlarımızın dünyadaki farklı yerleri keşfedebileceği, Tekirdağ'ın farklı coğrafyalarla etkileşiminden kaynaklanan hikayelerini dinleyebileceği son derece faydalı bir etkinlik olan sanal tur projelerimizin ikincisinde Hüseyin Pehlivan'ı konu edindik. 7 sene üst üste Kırkpınar Başpehlivanı olan Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan, Tekirdağımızın yetiştirdiği en önemli değerlerden bir tanesidir. Vatandaşlarımız, bu sanal turda Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan'ın Kırcaali'den Tekirdağ'a uzanan hayat hikayesi ile ilgili, en ince ayrıntısına kadar bilgi edinme fırsatı bulacaklar. Tüm vatandaşlarımıza iyi seyirler dilerken Tekirdağlı Hüseyin Alkaya'yı bir kez daha rahmet ve saygı ile anıyorum" dedi.

Etkinlikler devam edecek

Pandemi dönemine uygun, insanların evlerinden takip edebileceği sanal tur projeleri, Tekirdağ tarihinde iz bırakmış şahsiyetler ile devam edecek. Hüseyin Pehlivan'ın ardından Namık Kemal, Yahya Kemal başta olmak üzere Tekirdağ'ın tarihinde önemli yere sahip şahsiyetler ile ilgili sanal tur projeleri de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ilerleyen dönemde vatandaşlarla buluşturulacak.

İRFAN DEMİR

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138