Hakkarili ailenin evini yılanlar bastı

Hakkari'de bir köydeki toprak evde yaşayan 6 kişilik Ataş ailesi, havaların ısınmasıyla beraber damdan evlerine giren yılanlar nedeniyle zor günler yaşıyor. Endişeli baba, çocuklarının korkudan uyuyamadığını söyledi.

Yerel Haberler 07.05.2020, 15:06 07.05.2020, 15:08 Gazete Damga
Hakkarili ailenin evini yılanlar bastı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki bir köyde tek katlı toprak evde yaşayan 6 kişilik Ataş ailesi, havaların ısınmaya başlaması ile birlikte korkulu günler yaşamaya başladı. 4 çocuk babası Davut Ateş, yılanların evin damından içeri girdiğini ve çocuklarının korkudan uyuyamadığını ifade etti.

YILANLAR EVİN DAMINDAN İÇERİ GİRİYOR
Geçen yıl MS (Multiple Skleroz) hastalığına yakalanan 4 çocuk babası Davut Ateş (39), sıcaklığın artmasıyla birlikte evlerinde boyları 1 metreyi aşan yılanlar görmeye başladıklarını söyledi. Yılanların evin damından içeri girdiklerini anlatan Ateş, yaşları henüz küçük olan çocuklarının bu durumdan dolayı büyük korku yaşadıklarını ve uyuyamadıklarını söyledi.

ÇOCUKLAR KORKUDAN UYUYAMIYOR
Eşinin hastalığı yüzünden yürüyemediğini ve bu nedenle zor günler yaşadıklarını söyleyen Sanya Ataş, yakınlarının ve komşularını verdiği destekle yaşadıklarını belirtti. Ataş, yetkililerden yardım beklediklerini kaydetti. 11 yaşındaki Hasan Yusuf da ilk defa karşılaştıkları yılanlar yüzünden korkulu günler yaşadıklarını, bu korku yüzünden de kardeşleriyle birlikte geceleri geç saatlere kadar televizyon izlemek zorunda kaldıklarını anlattı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?