Hamsi Festivali’nde 3 ton balık tüketildi

Arnavutköy Belediyesi, 6’ncı hamsi festivalini düzenledi. Gerçekleştirilen organizasyona katılan çok sayıda vatandaşa yaklaşık 3 ton balık ikram edildi.

Yerel Haberler 03.12.2018, 07:39 Burak ZİHNİ
Hamsi Festivali’nde 3 ton balık tüketildi

Arnavutköy Belediyesi’nin, Sivil Toplum Kuruluşları’nın da iş birliğiyle 6’ncı kez düzenlediği hamsi festivali gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında vatandaşlara 3 ton hamsi dağıtılırken, festivalin açılışında konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, “Yıllardır bu ilçede birlikte yaşıyoruz. Çok güzel günleri de sıkıntılı zamanları da yaşadık. Ama çok şükür geleceğin önemli bir ilçesi olan rnavutköy’ümüzde yaşamaktan mutluyuz” dedi.

Hayatımızda sonsuz yeri var
Arnavutköy'de yaşayan vatandaşlarla bir araya gelmek için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini söyleyen Baltacı, “Hamsi bizim hem sofralarımızı süsleyen, vitamin değeri 

yüksek bir besin kaynağı. Hayatımızda sonsuz bir yeri var. Onu vesile ederek Arnavutköy’deki kardeşlerimizi bir araya topladık” diye konuştu. Açılış konuşmalarının ardından ızgaranın başına geçen Arnavutköy Belediye Başkanı Baltacı pişirdikleri hamsileri vatandaşlara ikram etti.

Kuyrukta beklemek daha güzel
Etkinliğin çok eğlenceli olduğunu ifade eden 11 yaşındaki Berfin Altun, “Babamın telefonuna mesaj geldi. Biz de hemen buraya geldik. Etkinlik çok güzel” dedi. Olgun Gözen de, “Normalde gidip alınıp evde de yenilebilecek bir besin. Yine de balığı böyle kuyrukta bekleyerek almak daha güzel oluyor. Dayanışma ve birlik beraberlik içinde olunuyor. Herkese tavsiye ederim” diye konuştu. DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?