Her şey Tekirdağ için

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en büyük açık alan fuarı olan Çorlu Tarım Fuarı’nda stant açtı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Her şey Tekirdağ için” dedi

Yerel Haberler 12.08.2020, 09:12 12.08.2020, 14:13 Burak Zihni

Türkiye’nin birçok bölgesinden tarım ve hayvancılık alanında kuruluşları bir araya getiren ve 16 Ağustos tarihine kadar sürecek olan Çorlu Tarım Fuarı, geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da katıldığı törenle kapılarını açtı. Fuarda, kurulduğu günden bu yana tarım ve hayvancılık alanında birbirinden önemli projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de stant açtı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği stantta, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personelleri tarafından Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi, Mandacılığı Geliştirme Projesi, Mera İyileştirme Projesi gibi projeler hakkında vatandaşlara bilgi verildi.

Yatırımlar hayata geçecek
Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Çorlu Tarım Fuarı’nın çiftçimize ve hayvan üreticimize hayırlı olmasını dilerim. Fuara renk katan firma sahipleri ile fuarın düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ederim. Tekirdağ, tarım ve hayvancılık alanında Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında. Ülkemizde yetişen birçok ürününün büyük bir kısmını ilimiz tek başına karşılamaktadır. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin bu alanda daha da ileriye götürecek yatırımları hayata geçirmeye devam edeceğiz.” dedi.

İRFAN DEMİR


Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?