İBB para almayacak

Ataşehir'deki sokak iftarına katılan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, kentsel dönüşüm çalışmalarına değindi. “Büyükşehir olarak kentsel dönüşümde para almadan yıkıp yapacağız” diyen Uysal, “Peki maliyeti nereden karşılayacağız? Herkesten yüzde 20 keseceğiz” açıklamasını yaptı

Yerel Haberler 01.06.2018, 07:50 Burak ZİHNİ
İBB para almayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ataşehir’de düzenlediği sokak iftarında vatandaşlarla bir araya geldi. İftara katılan vatandaşlara hitap eden Uysal, Ramazan'ın huzur ve bereket ortamının bütün İslam alemine ve insanlığa yayılmasını diledi.  Uysal, “Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. İnşallah burada mahallede huzurlu bir şekilde oruçlarımızı açtığımız gibi dua edelim ki dünyadaki bütün Müslümanlar orucunu huzurlu bir şekilde açabilsin. Ama bilelim ki orada huzurun olması için bizim ülkemizin güçlü olması lazım. Ramazan ayının rahmetine bereketine, bu şekilde birlik ve beraberliğimize sahip çıkmalıyız ki ülkemiz güçlü olsun. İnşallah Ramazan orucunu sağlıklı bir şekilde bitiririz, bayrama sevdiklerimizle kavuşuruz” diye konuştu.

Hizmetin büyüğünü İBB yapar
İlçede gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinen Uysal, İstanbul’un bütün ilçelerinde olduğu gibi Ataşehir’de de hizmetin büyüğünü İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığını söyledi.

İstanbul’un farklı bölgelerinde kentsel dönüşüm çalışmaları yürüttüklerini, Ataşehir’de de çalışma yapıldığını ifade eden Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü; “İnşallah İBB olarak kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdik. Bundan sonra Büyükşehir olarak kentsel dönüşümde para almadan yıkıp yapacağız. Ayrıca imar artışı vermeyeceğiz. Peki maliyeti nereden karşılayacağız? Herkesten yüzde 20 keseceğiz yani 100 metrekare dairesi varsa o binayı yıktığımız zaman 80 metrekare vereceğiz. O 20 metrekareleri toplayıp sattığımız zaman maliyetin yüzde 70’ini karşılayacak. İBB olarak geri kalan yüzde 30 maliyeti de biz karşılayacağız.”

Esnafı da ziyaret etti
Başkan Mevlüt Uysal, iftar sonrasında Ataşehir esnafını ziyaret ederek “hayırlı işler” diledi. Teravih sonrası da cami cemaatiyle çay sohbetinde buluşan Mevlüt Uysal, vatandaşlarla hasbihal etti. Uysal, “Ataşehirli vatandaşlarımıza yakışır yatırım ve projelerimize devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?