İlk iftar şehit aileleri için

Küçükçekmece Belediyesi, ilk iftar sofrasını şehit ve gazi aileleri için kurdu. Küçükçekmece Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleşen iftarda yüzlerce şehit yakını ve gazi birlikte oruç açtı.

Yerel Haberler 08.05.2019, 07:42 Burak ZİHNİ
İlk iftar şehit aileleri için

Küçükçekmece Kaymakamlığı işbirliğiyle, Nikah Sarayı’nda gerçekleşen iftara, şehit yakını ve gazilerle birlikte, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Belediye Başkanı Kemal Çebi, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gümüş, İlçe Müftüsü Mustafa Temel, Garnizon Komutanı Albay Kadir Okya da katıldı.

Beni çok duygulandırdınız

Yemek sonrası bir konuşma yapan Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya herkesin Ramazan ayını kutlayarak, "Beni çok duygulandırdınız helal olsun size. Son masaya kadar dolu. Ellerinizden, gözlerinizden öpüyorum. Elleri öpülesi, sizin kadar güzel insanlara hizmet ediyorum ne mutlu bana. Ben en kıymetlilerimize hizmet ediyorum" diye konuştu. Belediye Başakanı Kemal Çebi ise "Mübarek ay Ramazan'ın ilçemize, vatanımıza, insanlığa, İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum" ifadelerini kuollanarak, "Ramazan'ın, yardım ve dayanışma içerisinde     geçmesini ve bu yardımlaşmanın bütün ülkemize ve İslam alemine yayılmasını diliyorum. Bugün sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek isterim" diye konuştu.

Asla yalnız değiller
"Bu toprakların, bu Cumhuriyetin ilelebet yaşayabilmesi için kendisini siper etmiş ve bu topraklara şehit düşmüş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun silah arkadaşlarını ve tüm saygıdeğer şehitlerimizi minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun" diyen Çebi, "Burada bulunan tüm şehit annelerinin ellerinden, babalarının gözlerinden öpmek istiyorum. Onların asla yalnız olmadıklarını, başta Cumhuriyetimizin, milletimizin, hükümetlerimizin, tüm kamu kuruluşlarının şehit ailelerimizin yakınında, yanında olduğumuzu ifade etmek isterim" dedi.

Yorumlar (0)