İstanbul Kent Konseyi Başkanı Tülin Hadi kimdir? Kaç yaşında ve nereli

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun çağrısıyla kurulan İstanbul Kent Konseyi'nin Başkanı Tülin Hadi oldu. Milyonların yaşadığı şehirde başkanlık koltuğuna oturan Hadi ile ilgili araştırmalar da başladı. Peki Tülin Hadi kimdir? Detaylar haberimizde.

Yerel Haberler 19.10.2019, 07:41 19.10.2019, 07:49 Burak ZİHNİ
İstanbul Kent Konseyi Başkanı Tülin Hadi kimdir? Kaç yaşında ve nereli

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun çağrısıyla, İstanbul'un ilk Büyükşehir Kent Konseyi kuruldu. 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda Yönetim Kurul Başkanlığına Tülin Hadi seçildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim vaatleri arasında da bulunan İstanbul Büyükşehir Kent Konseyi bugün kuruldu. İstanbul'u katılımcı bir anlayışla yönetebilmek amacıyla hayata geçirilen İstanbul Kent Konseyi 1. Olağan Kurul Toplantısı bugün Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.
 


42 asil üye 42 yedek üye

İstanbul Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir'in de katıldığı Genel Kurul Toplantısı'nda, Yönetim Kurul Başkanıyla birlikte 42 asil üye 42 de yedek üye seçildi. 1. Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurul Başkanlığına Tülin Hadi seçildi. Konseyde sanatçılar Mert Fırat ve Demet Evgar da yer aldı. Üyeler arasında MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, Sabancı Üniversitesi’nde İklim Uyum Politikası çalışanı Dr. Ümit Şahin, gazete dünyasından Aslı Aydıntaşbaş, sanat dünyasından Mert Fırat ve Demet Evgar, TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür gibi isimlerin yanında, Çiçekçiler Derneği, TMMOB, İstanbul Tabip Odası tarafından yetkilendirilen üyeler yer aldı.


Tülin Hadi kimdir?

Mimar Tünde Tülin İlhan (Tülin Hadi) 1969 yılında İstanbul'da doğdu. Orta eğitimini 1987 yılında Saint Michel Fransız Lisesi'nde tamamlayan Hadi, İTÜ Mimarlık Fakültesi'ni bitirdikten sonra, bir süre Londra'da Bernard Blauel'in ofisinde ve daha sonra bir süre Turgut Cansever ile çalıştı. Hadi, halen hem eğitim verip hem de mimarlık yapıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?