İzmir'de koronavirüs tedbirler artırıldı

İzmir genelinde koronavirüs önlemleri çerçevesinde, Vali Yavuz Selim Köşger'in bazı kalabalık caddelere girişlerin kontrollü yapılacağını açıklaması üzerine, alışveriş yoğunluğu yaşanan Karşıyaka Çarşısı ve Bayraklı Sevgi Yolu'nda denetimler sıklaştırıldı. Ekipler ateş ölçümü ve maske kontrolü yaparken, vatandaşlar uygulamadan memnun olduğunu ifade etti.

Yerel Haberler 09.12.2020, 19:24 Gazete Damga
İzmir'de koronavirüs tedbirler artırıldı

İşlek caddelere yönelik özel tedbirlerin uygulamaya konulduğunu anlatan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal mesafe ihlallerinin önüne geçmek için bazı cadde ve sokaklara girişin kontrollü sağlanmasına karar verildiğini belirtti. Karşıyaka Çarşısı'nda maksimum kişi sayısının yaklaşık olarak 2 bin 500'ü, Bayraklı Sevgi Yolu'nda ise 750'yi geçmeyecek şekilde organize edildiği ifade edilirken, Konak, Bornova ve Buca gibi ilçelerdeki kalabalık caddelerde de aynı önlemlerin alınacağı bildirildi.

Bayraklı'daki Sevgi Yolu'nun giriş ve çıkışında da görevli polis ve bekçiler, iki farklı yönden gelen İZBAN'ın aynı durakta yolcu indirdiği sırada yoğunluk yaşanabildiğini, bu gibi durumlarda çarşının tek yönlü ziyarete açıldığını dile getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?