Kadıköy'e işgalci muamelesi

Kadıköy Belediyesi'nin otopark olarak kullandığı alanda, Kadıköy Belediyesi ile İBB ekipleri arasında gerginlik çıktı. Sabah erken saatlerde otoparka giden İBB ekipleri tabela ve bilet kulübesini kaldırdı, İSPARK bilet gişesini koydu. Uygulamaya isyan eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "Biz işgalci değiliz. Memleketin bunca sorunu varken kamu kurumlarının birbiri ile dalaşması da doğru değil" dedi

Yerel Haberler 26.01.2018, 08:30 26.01.2018, 08:34 Burak ZİHNİ
Kadıköy'e işgalci muamelesi

Hasanpaşa Fahrettin Kerim Gökay Caddesi'nde bulunan Kadıköy Belediyesi binasının karşısındaki otoparkta Kadıköy Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri karşı karşıya geldi. Kadıköy Belediyesi otoparkı olarak kullanılan alana İBB ekipleri çevik kuvvet ve TOMA eşliğinde geldi. Büyükşehir belediyesine bağlı ekipler otoparkta bulunan 'Kadıköy Belediyesi otoparkı' yazılı tabelayı ve bilet kulübesini kaldırdı. Bu sırada Kadıköy Belediyesi ekipleri ile büyükşehir zabıta ekipleri arasında sözlü tartışma çıktı. Araya polis girdi.

Konuşarak çözülebilir

Olay yerine gelen Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "Sabah 06.30'da, 100 yakın zabıta ile geldiler. Burası bir kamu alanı, Kadıköy Belediyesi kullanıyor. Burayı Kadıköy Belediyesi'nin ihtiyacı olan bir alan, bunu hiçbir şekilde veremeyiz" dedi. "Burası kamu alanı, halkın malı, sanki işgalciymişiz gibi buraya gelmeleri doğru değil" diyen Aykurt Nuhoğlu, "Memleketin bunca sorunu varken kamu kurumlarının birbiri ile dalaşması da doğru değil. Konuşarak her türlü sorun çözülebilir. Mahkeme kararında çıkan şey tam olarak bu değil. Sonuçta burası yıllardan beri bizim kullandığımız bir yer, bununla ilgili mahkeme kararı da olsa yöntem buraya sabah 06.30'da gelerek olmamalı" şeklinde konuştu.

Biz işgalci değiliz
Nuhoğlu, "Biz işgalci değiliz. Biz vatandaşa hizmet yapan bir kurumuz. Buraya Kadıköy'ün ihtiyacı var. Yanı başında evlendirme dairesi var, bizim araçlarımız burada duruyor. Vatandaşlar burayı kullanıyorlar. Bu yöntemle kamu kurumları birbirleriyle ilişki kuramazlar ki. Kadıköy Belediyesi burdaysa onun kullanması gereken bir alan. Bir mantığı olması gerekiyor. İşi gücü bıraktılar buraya mı kaldı iş? Burayı da kurulduğundan beri Kadıköy Belediyesi kullanmış. Onlara da ait olsa bize de ait olsa mülkiyeti buranın ikimiz de kamuyuz. Ayrı ayrı yerlere hizmet etmiyoruz sonuçta vatandaşlara hizmet ediyoruz. Vatandaşlar bu ülkenin vatandaşları" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138