Kadınların buluşma noktası

İstanbul’da bir ilki gerçekleştiren Küçükçekmece Belediyesi, kadınlara özel kafe projesini hayata geçirdi.

Yerel Haberler 05.10.2018, 07:55 Burak ZİHNİ
Kadınların buluşma noktası

Sultanmurat Kapalı Pazar Yeri’nin hemen yanında hizmet verecek olan kafenin açılışına, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Av. Şeyma Döğücü, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut başta olmak üzere çok sayıda kadın katıldı. Protokol üyelerinin kurdele kesiminin ardından hanımlara çeşitli ikramlar yapıldı.

Pozitif ayrımcılık

Kadınlara her zaman pozitif bir ayrımcılık yapılması gerektiğini belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Küçükçekmece’nin çehresi AK Parti ile değişti. Burada daha önce bir lambanın dahi yanmadığını buraların ne kadar karanlık olduğunu siz çok iyi biliyorsunuz. Biz AK Parti belediyecilik anlayışı ile burada bir Kafe yaptık. Burada yine bir Pazar yeri ve otopark yaptık. Küçükçekmece’yi çok seviyoruz ve ona hizmet ediyoruz. Sultan Kafe kadınlarımızın nefes alacakları bir nokta olarak hizmet etmeye başlayacak. Kadınlarımızın el emeği, göz nuru eserlerini sattıkları Hünerli Eller Çarşısı ile Fevzi Çakmak Meydanı’nda sürekli hizmet verecek” dedi.

Fiyatlar çok uygun 
Açılışa katılan AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Av. Şeyma Döğücü ise, böyle bir kafe yaptığı için Küçükçekmece Belediye Başkanı’na teşekkür ederek, “Buradaki hanımlarımızın, çocuklarımızın böyle bir kafeye ne kadar ihtiyaç duyduğunu görebiliyorum. Kadınlarımızı siyasetin vazgeçilmez unsuru olarak gören belediyemize ve bunu başlatan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.  Kadınların çay sohbetlerine ve altın günlerine ev sahipliği yapacak olan kafe, uygun fiyatları ve geniş menü seçenekleriyle kadınların tercihi arasında yer aldı. Sultan Kafe’nin açılışına katılan Küçükçekmeceli kadınlar ise Temel Karadeniz’e teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi. 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?