Kendi eliyle yedirdi

Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm kapsamında evleri yıkılan vatandaşlar yıkımı tatlı yiyerek izledi. Tatlıları vatandaşlara Belediye Başkanı Hasan Akgün kendi eliyle yedirdi

Yerel Haberler 15.01.2019, 07:26
Kendi eliyle yedirdi

Büyükçekmece Belediyesi, yıllar geçtikçe yıpranmış ve zarar görmüş binaların yıkımları ve yeninden inşaları için verdiği desteğe devam ediyor. Yapılan çalışmalar kapsamında belediye ekipleri, Atatürk Mahallesi'nde bulunan çok bloklu Sümbül Sitesi'nin yıkımını gerçekleştirdi. Yıkım çalışmaları Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından da takip edildi.

40 daire yıkıyoruz


Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ilçede kentsel dönüşüm çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirterek, "Her gün büyük bir depremin geleceğinin haberini alıyoruz. Daha 2 gün önce 4.8 ve 5 şiddetinin üstüne çıkan depremler oldu. Marmara Denizi etrafından vuku bulan depremler bizi son derece ürkütüyor. Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm hiç durmadı. Bugün 40 daire yıkıyoruz. Daha önce deniz kumundan yapılmış ama bugüne kadar ayakta kalmış. Büyük depremde hasar alacağını düşündüğümüz binaları sahipleri ile beraber yerinde dönüşüm yaparak yıkmaya ve yeni apartmanları yapmaya devam ediyoruz" dedi.

Dikey yapılaşmayı reddettik
“Biz Büyükçekmece'de 35 yıldır dikey yapılaşmayı reddeden bir zihniyetin sahibiyiz” diyen Akgün, "Yapay yapılaşma olmasına rağmen depremden endişe duyuyoruz. Bu nedenle eski binaları yıkıp yerine yine 4 katlı binalarımızı 5 katlı binalarımızı yapmaya devam ediyoruz. İstanbul'un en önemli sorunu depremdir, trafiktir. Deprem olgusunu hiç kimsenin aklından çıkarmaması lazım. Bir can her şeye değerdir. 1 can kaybına bile tahammülümüz yok. Daha önce yaşadık bu depremleri. Enkazların altından cesetler çıkardık. Vatandaşlarımızın burnu bile kanamasını istemiyoruz. Büyükçekmece’de eski binaları yıkmaya devam. Hiç kimseyi mağdur etmeden. Hem şehir estetiğini geliştiriyoruz. Tamamı ile beyaz çatılarda yeşil ya da mavi. Büyükçekmece de şehircilik adına çok güzel şeyler oluyor. Takip etmelerini isterim herkesin" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)