Kitaplar yanınızda

Lüleburgaz Belediyesi’nin Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde (LYKA) bulunan ancak korona virüs salgını nedeniyle kapalı olan LYKA Kütüphanesi kitapseverlerin yanında olmaya devam ediyor.

Yerel Haberler 09.01.2021, 08:16 Burak ZİHNİ
Kitaplar yanınızda

Yaklaşık 5 bin kitaba ev sahipliği yapan LYKA Kütüphane Personeli Nilgün Taşçı, kitapseverlerin kütüphaneden dilediği kitabı alabileceğini söyleyerek, “Tek temennimiz en kısa zamanda pandeminin bitmesi ve öğrencilerimizle beraber olabilmek” dedi. Lüleburgaz Belediyesi’nin 2019 yılı başlarında faaliyete açtığı ve 2 yıl gibi kısa süre içerisinde bağışlarla birlikte 29 ana dalda 5 bine yakın kitaba ev sahipliği yapan LYKA Kütüphane, salgın günlerinde de kitap kurtlarının yanında oluyor. Korona virüs önlemleri kapsamında, kütüphanede çalışmak ya da kitap okumak yasak olmasına karşın, kitapseverler dilediği kitabı ödünç alabiliyor.

En az 15 gün okuma süresi

Belediye personeli tarafından her gün yeni kitap girişinin yapıldığı ve kitapseverlerin her an geleceği şekilde hazır tutulan kütüphanenin personeli Nilgün Taşçı, kütüphaneyle ilgili detaylı bilgiler paylaştı. LYKA Kütüphanesi’nde 4 bin 945 adet kitabın bulunduğunu kaydeden Taşçı, vatandaşların her kitap için 15 günlüğüne ödünç alma süresi olduğunu söyledi. Taşçı, “29 ana dalda kitabımız bulunmaktadır. Pandemi dolayısıyla kapalı olduğumuz için öğrencilerimiz vatandaşımız gelip bizden gelip kitap alabilir. Aldığı kitap sayısına göre değişiyor. Sistem bir kitap alana 15 gün süre veriyor. Üç kitap alındığı zaman bu süre 45 güne kadar uzayabiliyor” ifadelerini kullandı. DHA

Yorumlar (0)

`)}});