Köyleri asla unutmayacağız

Kurfallı Mahallesi’nde gerçekleştirilen açık hava sinemasında vatandaşlarla bir araya gelen Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, "Köyleri unutmadan, onların da Silivri’nin bir parçası olduğundan hareketle hep sizinle beraber olacağız" dedi

Yerel Haberler 13.07.2019, 07:34 Burak ZİHNİ
Köyleri asla unutmayacağız

Silivri Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği açık hava sinemaları tüm mahallelerde devam ediyor. Kurfallı Mahallesi’nde kurulan perdede mahalleliler açık havada sinema keyfi yaşadı. Kapalı pazar yerinde yapılan etkinliğe Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İBB ve Silivri Belediyesi Meclis Üyesi Sami Barlas ve Mahalle Muhtarı Yılmaz Sütçü katılarak, Çağan Irmak’ın "Bizi Hatırla" filmini mahalleliler ile birlikte seyretti.

Beraber olacağız

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Kurfallı Mahallesi’ndeki açık hava sinema gösterimi öncesinde eski okul yerini inceledi. Bir süre önce yıkılan okul binasının bulunduğu alana çay bahçesi, nişan, kına ve düğünler için bir kır bahçesi ve halı saha yapmayı planladıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “Muhtarımız ile problemleriniz için dertleniyoruz. Az önce teyzemiz söyledi, ‘Verdiğin ilk sözü tuttun’ dedi. Kurfallı meydanda yaptığımız seçim öncesi konuşmada biz Silivri’yi yalnızca çarşıdan, yalnızca sahilden ibaret görmeyeceğiz dedik. Bu şehri böyle idare edeceğiz. Köyleri unutmadan, onların da Silivri’nin bir parçası olduğundan hareketle hep sizinle beraber olacağız dedik. Kurfallı Mahallemize de, Bekirli Mahallemize de geleceğiz, yazlık sinemalar kuracağız, tiyatro oynayacağız dedik. Bugün ilk ayağını yazlık sinema ile gerçekleştirdik. Kurfallı mahalleli hanımefendiler, gençler ve çocuklar ile birlikte bu sinemayı seyretmekten keyif duyuyorum" diye konuştu.

Çay bahçesi yapılacak
Okulun bahçesini gezdiğini, o bölgeye güzel bir çay bahçesi yapacağını ifade eden Yılmaz, "Hanımefendilerin gidip akşamları rahat rahat oturacağı, çayını kahvesini içeceği, sohbetini edecekleri bir yer olacak. Aynı zamanda kınanızı, nişanınızı, düğününüzü yapacağınız bir kır düğünü alanını kazandıracağız. Molozlar kaldırıldıktan sonra bakacağız uygunsa çocuklarımızın, gençlerimizin sporla buluşabilmesi için de küçük bir halı saha yapacağız. Hiç merak etmeyin hem Kurfallı’nın hem Silivri’nin hem gençlerin, hem çocukların hem de hanımefendilerin bütün problemlerini tek tek çözeceğiz. Benim sizden aldığım güç ve enerji ile gece demeden gündüz demeden çalışacağız" dedi.

Yorumlar (0)