Maden işçilerinin koronavirüs isyanı!

Zonguldak’ta kömür ocaklarına inen madenciler koronavirüs salgını nedeniyle tedbir alınmadan çalıştıklarını ifade ederek şikayetlerini dile geirdiler.

Yerel Haberler 22.03.2020, 18:30
Maden işçilerinin koronavirüs isyanı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Avukat Ünal Demirtaş, “Tüm dünyada ve ülkemizde büyük ölümlere ve acılara yol açan ve giderek de ağırlaşan Koranavirüs’e karşı alınacak önlemler, bütün iş yerlerinde tavizsiz uygulanmalıdır. Maden işçilerimizin ölümcül Koronavirüs’e karşı yetersiz önlemler ile çalıştırılması doğru değildir. Maalesef maden işçilerimizin çalışma koşulları, Koronavirüs’ün yayılması için uygun bir ortam sağlamaktadır” dedi.

"Önlem alınmıyorsa kapatılsın"
Bir maden işçisinin hastalığa yakalanması halinde birçok işçinin ve ailelerinin de tehdit altında olacağını ifade eden Ünal Demirtaş, “Bu sebeple madenlerde Koronavirüs önlemleri yeterli ve azami düzeyde alınmalıdır. Eğer bu önlemler yeterli düzeyde alınamıyorsa, gerekirse Koronavirüs tehlikesi geçinceye kadar madenlerde çalışmaya ara verilmelidir. Çalışmaya ara verilmesi halinde de işçilerimiz mağdur edilmemelidir” diye konuştu. Karar


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?