Mimarsinan sakinlerine sevindirici haber

Büyükçekmece'nin Mimarsinan Mahallesi Köyiçi mevkii ile ilgili imar planı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde geçtiğimiz yıl kabul edilmişti. Söz konusu plana yapılan itirazların görüşülmesinden sonra netleşen 1/1000 ölçekli nazım imar planı önceki gün İBB Meclisi'nden geçti. KİPTAŞ tarafından yapılacak kentsel dönüşüm projesini içeren imar planı oybirliği ile kabul edildi. Meclis oturumunu AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı İlker Gürbüz, Büyükçekmece AK Parti Meclis Grubu Başkanvekili Recep Erol ve AK Partili bazı meclis üyeleri de takip etti.

Yerel Haberler 15.02.2018, 07:59 15.02.2018, 08:15 Burak ZİHNİ
Mimarsinan sakinlerine sevindirici haber

Yapılan çalışmayla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Gürbüz, Köyiçi mevkiinde ağırlıklı olarak Roman vatandaşların yaşadığını belirterek, “Proje alanı yaklaşık 25 bin metrekare. Burada totalde 280- 300 bağımsız birim var. KİPTAŞ tarafından İstanbul'un birçok noktasında uygulanan kentsel dönüşüm projelerinin bir örneği de Büyükçekmece ilçemizde hayata geçirilecek” dedi. 

emek karakaş ibbGerçek kentsel dönüşüm
Gürbüz, “Büyükçekmece'de tek tek parsellerde kentsel dönüşüm yapılıyor. Bina yıkılı

yor, yerine yenisi yapılıyor. Ne yol ayrılıyor, ne park alanı. Ancak bu kentsel dönüşüm demek değil. Bu projeyle toplu biçimde bir uygulama yapılacak. 4 kat imarlı, bütün bölge halkının mevcut konutlarının tekrar kendilerine verildiği bu projeyle Büyükçekmece'de gerçek kentsel dönüşüm örneği sergilenecek” açıklamasını yaptı.

Halkın oluru alındı
İlker Gürbüz sözlerini şöyle bitirdi; “Roman vatandaşlara yaşam alanı projelendirime noktasında burası Türkiye'de ilk olacak. Onların sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek, müzik eğitimlerini almalarını sağlayacak, donatı alanlarının, parkların, okulların, otoparkların içerisinde bulunduğu; vatandaşların kendi yaşam değerlerine uygun olan her şeyin içinde olduğu bir proje olacak. Bu proje orada oturan vatandaşların oluruyla yapıldı.” EMEK KARAKAŞ

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138