Muhtarlar olmadan asla!

Muhtarlar olmadan asla!
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, ilçedeki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldiği toplantıda konuştu. Akgün, “Bizim yönetim anlayışımız, mahalle halkıyla birlikte, mahalle muhtarlarıyla birlikte şeffaf ve demokratik yönetimden oluşmaktadır” dedi.

Geleneksel Büyükçekmece Belediyesi 2018 Yılı Yatırımları Muhtarlar Koordinasyon Toplantısı, Büyükçekmece Belediye binasında Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün başkanlığında, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve muhtarların katılımıyla gerçekleştirildi. Öncelikle geçen yılki toplantıda muhtarların dile getirdiği sorunların nasıl çözüldüğüne ve taleplerin belediye birimlerince nasıl yerine getirildiğine dair rapor değerlendirildi. Bu raporun ardından söz alan mahalle muhtarları geçmiş dönemdeki taleplerin karşılanmasından ve sorunların çözülmesinden dolayı mahalle sakinleri adınaAkgün’e teşekkürlerini sundu.  Daha sonra ise, muhtarlar alfabetik sıraya göre söz alarak 2018 yılı içinde gerçekleşmesini istedikleri talepleri ve önerileri dile getirdiler.

Eğitim asli görevimdir
Toplantıyla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Hasan Akgün, Büyükçekmece’de herhangi bir hizmet yapılırken veya yatırım uygulanırken mutlaka muhtarların yani halkın görüşüne başvurulduğunu vurguladı. Başkan Akgün, “Halkın taleplerinin karşılanmasında asla görev alanımız içinde mi değil mi diye bakmayız. Halkımızı mutlu edecek her şey, her yatırım her hizmet belediyenin, benim görev alanım içindedir” diye konuştu. Akgün, taleplerle ilgili bir örnek vererek yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Mesela halk muhtarı aracılığı ile okul istiyor. Okul yapmak belediye başkanının görev alanı içinde değildir. Ama benim görev alanım içindedir. Benim asli görevlerimden biridir. Çünkü bu ülkenin geleceği okullarının durumuna bağlıdır. Halkımızın çocuklarının düzgün eğitim alması, okuryazar ve eğitimli bir gelecek yaratılması her belediye başkanının asli görevidir. Ben bu anlamda halkın okul talebini gerekirse kapı kapı para dilenerek karşılıyorum. Tüm var olan okullarımızın da ihtiyaçlarını karşılıyorum. Eğitim benim en önem verdiğim konudur ve bu konuda muhtarlarımızın tamamının işbirliği ve desteğini her zaman yanımda hissediyorum.”

Büyükçekmece'de betonkondu yok  
Muhtarların altyapı yatırımlarıyla ilgili memnuniyetlerini dile getirmesi üzerine Akgün, Büyükçekmece’nin halkın talebi ve muhtarların desteği ile bir yılda baştan aşağı yenilendiğini belirtti. Hem kentsel yerinden dönüşüm uygulamalarıyla, hem yeni mahalle parkları, caddeler ve sokakların açılmasıyla kısa sürede mahallelerin baştan aşağı yenilendiğine dikkat çekti. Başkan Akgün, verdikleri destek için muhtarlara teşekkür etti. Kentsel yerinden dönüşüm uygulamasının halkın büyük desteğini aldığını belirten Başkan Akgün, “Büyükçekmece bu uygulamada Türkiye’de örnektir. Kimse yerinden yurdundan edilmediği gibi aynı yerde daha konforlu, daha büyük ve daha modern yeni evine kavuştu. Büyükçekmece’de betonkondu yoktur, Büyükçekmece’de halkın kafası toprağa yakındır” dedi.

Hep beraber hizmet vereceğiz
Başkan Dr. Akgün muhtarlara şöyle seslendi: “Mahallelerimizin sorunlarını ve halkımızın beklentilerini en iyi bilen kişiler siz muhtarlarımızsınız. Her mahallemize öncelikli ihtiyaçlara göre hizmetlerimizi ayrım gözetmeksizin götürüyoruz. Amacımız her mahallede daha yaşanılabilir daha güzel ortamlar yaratmak ve modern Büyükçekmece’yi sizlerle birlikte oluşturmaktır.  Sadece kendi mahallenizle ilgili değil, tüm kentimizi ilgilendiren konular sizin de konularınızdır. Her konu sizi ilgilendirir. Demokrasimizin temel taşı olan siz değerli muhtarlarımızla birlikte çok verimli bir koordinasyon gerçekleştirdik. Bölgemize, halkımıza en iyi hizmeti sunmak adına bu zamana kadar ekibim ve siz muhtarlarımız el ele verdik. Bundan sonra da bu anlayışla daha fazla çalışacağız. Çünkü her yıl ekonomik olarak daha zor geliyor. İmkânlarımızı iyi kullanacağız. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Alınan yeni kararların Büyükçekmece’mize hayırlı olmasını diliyorum. Yeni yılın hepimize sağlık, mutluluk ve Kudüs başta olmak tüm dünyaya barış getirmesini diliyorum.”
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.