Müzeyi gezdi müze vaadi verdi

İstanbul’da hizmet veren Türkiye ve dünyada ilk ve tek olma özelliğine sahip Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni gezen AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, "Önümüzdeki dönemde projelerimizde açıklayacağız. Genç kardeşlerimize, öğrencilerimize ulaşılabilir muhteşem bir müze hediye etmeyi arzuluyoruz" dedi.

Yerel Haberler 18.01.2019, 07:47 18.01.2019, 07:58 Gazete Damga
Müzeyi gezdi müze vaadi verdi

Öğrencilerle birlikte Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni gezen AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, dümenin başına geçerek dünyada tek olan müzeyi daha büyük bir ve kapsamlı hale getireceğinin sözünü verdi. Böyle bir müzeyi Beylikdüzü’ne kazandırdığı için Balıkçı Kenan Balcı’ya teşekkür eden Işık, "Denizcilik sektörü her zaman benim ilgi alanım oldu. Böyle bir güzide eseri Beylikdüzüne’ne kazandırılması bir belediye başkan adayı olarak bizler için çok değerli. Umarım bu tabloyu çok daha farklı alanlarda ve daha büyük bir müzede Beylikdüzü’nde buluşturabilmeyi ümit ediyorum. Önümüzdeki dönemde projelerimizi de açıklayacağız. Genç kardeşlerimize, öğrencilerimize ulaşılabilir muhteşem bir müze hediye etmeyi arzuluyoruz" dedi.

Projelerimizle yola çıktık

Türkiye Deniz Canlıları Müzesi'nin Türkiye’de örnek gösterilebileceğini ifade eden Işık, "Bu müzenin Beylikdüzü’nün kent kültürüne katkı sağlayabilmek adına burada olması bizim için oldukça önemli. Başkan adayı olarak kentin geleceğine, kültürüne, estetiğine değer katabileceğine inandığımız için ciddi hayallerimizle, projelerimizle yola çıktık. Bu güzide eseri Beylikdüzü’ne kazandıran Balıkçı Kenan Balcı’ya teşekkür ederiz" diye konuştu. 

Karnesini getiren balık ekmek
Müzenin kurucusu Balıkçı Kenan Balcı ise "50 gramlık hamsiden, 1.5 ton köpekbalığına kadar binlerce deniz canlısını tek tek mumyalayarak müzemize kazandırdık" ifadelerini kullanarak, "Burada ciddi bir emek ve özveri var. Bizler gençlerimize hem eğlenecekleri, hem de öğrenecekleri bir müze yaptık. Müzemize gerek İstanbul’da gerekse İstanbul dışından büyük ilgi var. Türkiye’de denizlerimizde yaşayan balıkların neredeyse birçoğu müzemizde mumyalanmış halde. Özellikle gençlerimiz denizlerimizde yaşayan balıkları burada görerek öğreniyorlar" bilgisini verdi. Kenan Balcı ayrıca, "Okulları yarıyıl tatiline girdi. Hoşgeldin tatil dedik. Bu sayede bizlere karnesini getiren genç arkadaşlarımıza ücretsiz balık ekmek ikram edeceğiz. Hem burada balık ekmeklerini yiyecekler. Hem de eşi benzeri olmayan müzede keyifli vakit geçirerek bilgi sahibi olacaklar" açıklamasını yaptı. 


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?