Naip Mahallesi suya kavuştu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ tarafından titizlikle yürütülen çalışmalar sonucunda Süleymanpaşa ilçesine bağlı Naip Mahallesi'nde yaşanan su sorunu kalıcı olarak çözüme kavuşturuldu. Bu kapsamda yapımı tamamlanan içme suyu hattı düzenlenen törenle hizmete açıldı

Yerel Haberler 29.11.2020, 09:58 Burak ZİHNİ
Naip Mahallesi suya kavuştu

Törende açılış konuşmasını yapan Naip Mahallesi Muhtarı Ferat Ataç "Köyümüze yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a teşekkür ediyorum." dedi. TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz de içme suyu hattı ve paket arıtma tesisi hakkında teknik bilgiler verdi. Törende konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Naip, sebze ve meyve yetiştiriciliği olarak Tekirdağ'ın önemli bir mahallesi. Bu nedenle yatırım planlarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. İlk olarak da su sorununu ele aldık. Naip'in su sorunu ortaya çıktığında hemen harekete geçtik. TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz de işi titizlikte yürüttü. Yakın zamanda Naip Mahallesi ve Kumbağ'ın kanalizasyonunu Batı Atık Su İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'ne bağlayacağız. Ben açılışını yaptığımız içme suyu hattının vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi. İçme Suyu Hattı Açılış Töreninde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Naip Mahalle Muhtarı Ferat Ataç ve vatandaşlar yer aldı.

Somut bir çözüm geldi

TESKİ ekipleri tarafından 25 Eylül 2020 tarihinde başlatılan projenin çalışmaları, 45 gün gibi kısa sürede tamamlanarak mahalledeki su sorununu çözülmüş oldu. Proje kapsamında, ulaşım güzergâhlarından, tarım arazilerinden ve sit alanı yakınından geçiş izinleri de alınarak 3 bin 175 metre uzunluğunda ve 160 milimetre çapında HDPE hat borusunun imalatı tamamlandı. Ekipler ayrıca Naip Mahallesi'nde içme suyu paket arıtma tesisini de vatandaşların hizmetine sundu.

İRFAN DEMİR

Yorumlar (0)