Parsel satışı yok ama eylem var!

Çatalca Belediyesi tarafından dün ihalesi yapılacak olan 7 taşınmazın satışı, İstanbul 10. İdare Mahkemesi kararı sonrasında iptal edilmesine rağmen, AK Parti Çatalca İlçe Başkanlığı öncülüğünde STK'larında aralarında bulunduğu çok sayıda kişi Belediye binası önünde basın açıklaması yaptı.

Yerel Haberler 27.12.2017, 08:13 Burak ZİHNİ
Parsel satışı yok ama eylem var!

yaklaşık 150 kişilik bir grup ile Çatalca belediye binası önüne gelen AK Parti Çatalca İlçe Başkanı Selim Güçbilmez, "Çatalca satılık değildir" sloganlarına eşlik etti. Okuduğu basın açıklamasında  Belediye Başkanı Cem Kara'ya seslenen Güçbilmez, “Buraya herhangi bir tartışma ve kavganın tarafı olmaya gelmedik. Belediye Başkanımız ile yaptığımız görüşmelerde herhangi bir sonuç alamadığımız için burada toplandık” dedi.

Çikolatamızı alıp gidelim
Satışlara karşı çıktıklarını dile getiren Güçbilmez, “5 milyon liralık kredi çekildi, üstüne de 20 milyon liralık satış yapılıyor. Neden satılıyor? Derdimiz o. Kamu alanlarının satışa çıkarılmasını en büyük kötülük olarak görüyorum. Hizmet alabileceğimiz ve verebileceğimiz yerler burası. Hizmet götürmek istesek nereye götüreceğiz? Daha önce de satışlar yapıldı. Başkanımız açıkladı. Biz de bir şey demedik. Çatalca en büyük satış rakamıyla karşı karşıya. 'Belediye için eksik kaldı param' de yap. Belediyenin başka bir şeyi için sat. Ona sözümüz yok. Bu yanlıştan vazgeçilmesini rica ediyoruz. Yeni yıl öncesi satıştan vazgeçtiğini açıklasın biz de çayımızı çikolatamızı alalım gidelim. İnşallah ortak paydada buluşuruz” ifadelerini kullandı. Belediye Başkanlık kapısında bekleyen CHP Çatalca İlçe Başkanı Halil Gök ise "Muratbey Mahallesinde Hazine 48 milyonluk arazi satıyor. Onlara da gidelim hep birlikte" diyerek tepki gösterdi.   Bahadır Sügür

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?

`)}});