Pis koku İBB’ye ulaştı

CHP Meclis Üyesi Doğan Subaşı İSKİ Genel Kurulu'nda Ambarlı İleri Biyolojik Arıtma Tesisleri'nden yayılan pis kokuyu gündeme getirdi. Koku nedeniyle Beylikdüzü’nde hayatın olumsuz etkilendiğini belirten Subaşı, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan’a bu sorunla ilgilenme çağrısı yaptı.

Yerel Haberler 19.05.2018, 07:35 19.05.2018, 07:42 Burak ZİHNİ
Pis koku İBB’ye ulaştı

İBB VE Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi Doğan Subaşı, Ambarlı İleri Biyolojik Arıtma Tesisleri’nin Beylikdüzü’nün Yakuplu ve Marmara mahallelerinde uzun zamandır neden olduğu kötü koku sorununu, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan İSKİ Genel Kurulu’nda gündeme getirdi. Subaşı, yaptığı konuşmada, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan’a “Yakuplu ve Marmara’yı etkileyen koku sorunuyla bizzat ilgilenin” çağrısında bulundu.

Bu isyana kulak verin

Çevre ve insan sağlığı açısından son derece önemli olan ve yıllardır çözülemeyen sorunun bir an önce giderilmesi gerektiğini ifade eden Subaşı, başta İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan olmak üzere tüm yetkilileri, Beylikdüzü'nde yaşayan vatandaşların kötü koku isyanına kulak vermeye ve acil çözüm bulmaya çağırdı. Subaşı, konuşmasında, İleri Biyolojik Arıtma Tesisleri’nin şehrin atık sularının temizlenerek denize aktarılmasında iyi sonuç vermesine rağmen koku sorunu yarattığını kaydederek, "2014 yılında açılan tesislerin kurulduğu günden bu yana, Beylikdüzü’nün Ambarlı yönüne bakan Yakuplu ve Marmara Mahalleleri sakinleri, tesisten gelen kötü kokulardan rahatsız” dedi.

Takipçisi olacağız
Ambarlı’daki koku sorunun giderilmesi için sorunun taraflarının iyi niyetle girişimlerde bulunduklarını belirten Subaşı, aradan 4 yıl geçmesine rağmen, Beylikdüzü’nün Yakuplu ve Marmara mahallelerinde hayatı yaşanmaz hale getiren sorunun giderilmediği eleştirisinde bulundu. Soruna acil çözüm üretilmesi talebinde bulunan Subaşı, bu sorun çözülene kadar konunun takipçisi olacaklarını söyledi.  DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?