Sahil Güvenlik Komutanlığı: Yangında 7 günde 8326 kişi tahliye edildi

Sahil Güvenlik Komutanlığı, gece gündüz demeden deniz ve hava unsurları ile yangın bölgelerinde çalışmaya devam ediyor.

Yerel Haberler 06.08.2021, 15:13 06.08.2021, 15:28 Zehra Çelik

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 29 Temmuz-05 Ağustos 2021 tarihleri arasında 7 günde tam 8.326 kişiyi yangın bölgelerinden alarak denizden güvenli bölgelere tahliye etti. Tahliye çalışmalarında 28 adet farklı türde hayvanı da yangın bölgelerinden tahliye eden Komutanlık, yangın söndürme çalışmalarına tüm gücüyle destek olmaya devam ediyor.  03 Ağustos 2021 tarihinde sosyal medya hesaplarında 520 personel, 1 Sahil Güvenlik Korveti, 26 Sahil Güvenlik Botu, 3 Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma Timi, 1 Sahil Güvenlik Helikopteri ile yangın söndürme ve tahliye çalışmalarına destek verdiğini duyurmuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri ile omuz omuza

Denizlerimizin emniyet ve güvenliğinden sorumlu tek genel kolluk kuvveti Sahil Güvenlik Komutanlığı, meydana gelen orman yangınları nedeniyle yerleşim bölgelerindeki vatandaşlarımızı tahliye etmek üzere bölgeyi tarayarak yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın ve yangında çaresizce kurtarılmayı bekleyen hayvanların tahliyelerini gerçekleştiriyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı, Muğla Milas’ta bulunan Kemeköy Termik Santraline sıçrayan yangın nedeniyle santral çalışanlarının ve bölgedeki vatandaşların güvenlik amacıyla tahliye edilmesi faaliyetinde Türk Silahlı Kuvvetleri ile omuz omuza bir mücadele verdi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait çıkarma gemileri ile Sahil Güvenlik Botlarının yoğun çabaları neticesinde termik santral çalışanları ve vatandaşların tahliyeleri gerçekleştirildi.

sahil güvenlik komutanlığı

112 Acil Çağrı Merkezi ile koordine kuruyor

Sahil Güvenlik personeli kendi gerçekleştirdiği tahliyelerin yanı sıra bölgede bulunan balıkçı ve tur tekneleri ile tahliyelerin gerçekleştirilmesini de koordine ediyor. Denizcilik sektöründe faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşlarla da koordineler aralıksız sürdürülüyor. Sahil Güvenlik personeli bu tahliyeler sırasında yaralanan ve tıbbi yardıma ihtiyacı olan kişilerin zaman kaybetmeksizin sağlık kuruluşlarına intikalinin sağlanması maksadıyla 112 Acil Çağrı Merkezi ile koordine kuruyor. Limana intikal eder etmez 112 Acil Sağlık Ambulansı personeline teslim ediyor.

sahil güvenlik komutanlığı

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?