Şanlıurfa’da 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı

Koronavirüs vakalarının en hızlı arttığı 5 şehir arasında gösterilen Şanlıurfa'da valilik yeni tedbirler aldı. 65 yaş ve üstündeki vatandaşların günün belli saatleri haricinde dışarı çıkmasının yasaklandı.

Yerel Haberler 15.08.2020, 13:45 Gazete Damga
Şanlıurfa’da 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı

Koronavirüs pozitif vaka artış hızında Türkiye’de ilk 5 şehir arasında Şanlıyrfa yer alıyor. Şanlıurfa’da Valiliği de yeni vakaların önüne geçebilmek için 65 yaş üstü vatandaşlar için kısıtlamalar getirdi.

İl Hıfzıssıhha Kurulu'nda yeni alınan kararlar kapsamında 65 yaş ve üstündeki vatandaşların 06.00-10.00 ve 16.00-18.00 saatlerinde sokağa çıkmaları kısıtlandı. (Gelin ve damadın 1'inci derece yakınları hariç)

Toplu etkinliklere katılmaları yasak
Düğün, nişan, nikah, mevlit yemekleri gibi etkinliklere katılmaları yasaklandı. Kararı yorumlayan vatandaşların bir kısmı kararın yerinde olduğunu belirtirken bir kısmı ise kararı beğenmedi.

Gençlerden daha sağlamım diyerek sitem etti
Valiliğin yeni kısıtlama kararına rağmen sokağa çıkan 70 yaşındaki Ahmet Çiftçi, “Ben çiftçiyim. Her gün köye gidip geliyorum. Tüm kazancımız işimize bağlıdır. Köyden meyve sebze getiriyorum. Ben her gün giderim. Yasağı dinlemem. Ben 70 yaşındayım gençlerden daha sağlamım. Ecel ne zaman gelirse o zaman ölürüz. İnsan hastalıktan ölmez. Kimse maske takmıyor. Bakın şu an parkta oturan yaşlılar takmıyor. Parkların denetlenmesi gerekiyor. İhtiyarlar maskeye dikkat etmiyor” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?