Sarma dağıttı

Küçükçekmece Belediyesi Tokat Sarma Festivali düzenledi. Festivale sadece Küçükçekmeceliler değil, İstanbul’un dört bir yanından vatandaşlar akın etti. Festivalde vatandaşlara 15 bin paket sarma dağıtıldı.

Yerel Haberler 05.03.2019, 08:53 Burak ZİHNİ
Sarma dağıttı

Fevzi Çakmak Meydanı’nda gerçekleşen Tokat Sarma Festivali’ne, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Milletvekili Halis Dalkılıç, AK Parti eski Milletvekili Harun Karaca, Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz başta olmak üzere ilçenin ileri gelenleri ve on binlerce vatandaş katıldı. 15 bin paket sarmanın dağıtıldığı festivalde, yöresel sanatçılar Ayşegül Pınar, Murat Akkaya ve Necdet Kaya da şarkılarıyla vatandaşları coşturdu. Hem sarma yiyen hem de yöresel ezgilerle eğlenen vatandaşlar unutulmaz bir Tokat günü yaşadı.

Her renk bir araya geliyor

Festivalde söz alan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı,  Milletvekili Halis Dalkılıç, “Güzel ve güneşli bir Pazar gününde birlikteyiz. Bugün Tokatlı hemşerilerimizin festivaline katıldım. Tokat’ın yaprağı, adamı ve adamlığı meşhur. Temel Başkanımız inşallah 31 Mart’ta sizlerin desteğiyle yola devam diyecek. Geçen gün de Kemalpaşa’daki Semt Konağı’nın açılışına katıldım. Gerçekten de 5 yıla kocaman kocaman eserler sığdırmış. Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Küçükçekmece’nin çehresini değiştirecek projelere imza attı. Ancak çok daha önemli olan Küçükçekmece’de her rengi bir araya getiren projelere imza atması. İşte bugün de bu programlardan bir tanesi" diye konuştu.

Mart ayı içinde iki açılış daha 
Festivalde elleriyle vatandaşlara sarma dağıtan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz İse, daha önce Fevzi Çakmak Meydanı’nda pek çok festival düzenlediklerini belirterek, “Bu meydanın altı otopark ve Pazar yeri olarak kullanılıyor. 4 tane daha pazar kompleksi kazandırdık. Mart ayının 13’ünde Tevfikbey Pazar kompleksi hizmete girmiş olacak. Ayın 6’sında Millet Kütüphanesi’nin açılışı yapılacak. Yaptığımız Semt Konakları, Sosyal Tesislerle Küçükçekmece’ye değer katmaya çalıştık. Ancak en önemlisi gönül belediyeciliği. Bundan sonra daha yakın olacağız ve sizlerle daha fazla bir araya geleceğiz" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138