Silivri’de 3 maddelik meclis

Silivri’de 3 maddelik meclis
silivri Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı'nın ilk oturumunu gerçekleştirdi. 3 gündem maddesinin yer altığı meclis toplantısı CHP Meclis Üyesi Melih Yıldız’ın başkanlığında gerçekleştirldi.

Kısa ve sakin geçen meclis toplantısında, AK Parti Meclis Üyesi Filiz Güler, gündem dışı söz alarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile alakalı bir konuşma gerçekleştirerek, tüm kadınların gününü kutladı.

Muhtarlıklar müdürlüğü
Silivri Belediyesi Mart Ayı Meclis gündeminde yer alan Silivri Belediyesine ait Muhtarlıklar Müdürlüğü oluşturulması, oy birliği ile kabul edildi. Silivri’de bulunan isimsiz parkların isimlendirilmesi ve İstanbul Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ilgi sayılı yazısı ile mülkiyeti Silivri Belediyeye ait olan, Selimpaşa Mahallesi, 6725 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan Bedesten Çarşısındaki 15 ve 16 nolu her biri 24,44 m2 yüzölçümlü, 2 adet dükkanı kütüphane olarak kullanılmak üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı adına en az 15 yıl süre ile tahsis edilmesini talep edilmesi üzerine bahse konu dükkanların, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 15/h ve 75/d maddeleri kapsamında, kütüphane olarak kullanılmak üzere tahsis kararının alınabilmesi ve tahsis şartlarını düzenleyen Tahsis Protokolü’nün hazırlanması ve imzalanması ile alakalı Belediye Başkanına yetki verilmesi hususlarının görüşülerek gerekli kararın alınabilmesi ise ilgili komüsyonlara havale edildi. FATMA SARIBIYIK YILDIRM

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.