Şişli için mücadele

Şişli Belediyesi, İnsani Gelişme Vakfı’nın (İNGEV) İnsani Gelişmeler Raporuna dayanarak yaptığı değerlendirmede çevresel performans ve ulaşım endeksinde birincilik kazandı. Aldıkları birincilikten ötürü çok mutlu olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Hayri İnönü ise Şişli için her alanda mücadele vereceklerini söyledİ.

Yerel Haberler 15.11.2018, 07:45 15.11.2018, 07:49 Burak ZİHNİ
Şişli için mücadele

Şişli Belediyesi, Belediye, İnsani Gelişme Vakfı’nın (İNGEV) bu yıl ikincisini hazırladığı İnsani Gelişmeler Raporu kapsamında çevresel performans ve ulaşım endeksinde ilk sırada yer aldı. Belediye aynı gün, toplumsal cinsiyet eşitliğini gözeterek imzaladığı Toplu İş Sözleşmesi ile Felis’e layık görüldü. Sosyal alanda öncü ve yenilikçi projelere imza atmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü, “Gerek toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelemiz, gerek insani gelişim alanındaki hedeflerimizle yalnızca Şişlimiz için değil, toplumumuz için daha iyi bir gelecek adına çalışıyoruz. Kadınların gerçek anlamda özgür olabildiği, kadın – erkek eşitliğinin toplumun her alanında sağlanabildiği, güvenli, huzurlu ve aydınlık yarınlara her bireyin sahip olması için mücadelemize devam edeceğiz. Şişli Belediyesi olarak bu mücadelenin öncülüğünü üstlenmekten gurur duyuyor, yerel yönetimlere de örnek olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Babalara 30 gün izin
Şişli Belediyesi, imzaladığı toplu iş sözleşmesi ile çalışanlarına 30 gün babalık izni, eşine şiddet gösteren çalışanın maaşının yarısının eşlerine ödenmesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ikramiye gibi devrim niteliğinde haklar sağladı. Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan bu sözleşme ile Kamu İlişkileri kategorisinde Felis Ödülü’nün sahibi oldu.


Birincilik geldi
İnsani Gelişme Vakfı’nın (İNGEV) hazırladığı İnsani Gelişmeler Raporu kapsamında çevresel performans ve ulaşım endeksinde ilk sırada yer alan Şişli Belediyesi, bu alanda da ödülün sahibi oldu. Türkiye’de büyükşehir sınırlarında nüfusu en yüksek 161 ilçeyi kapsayan ve bölgelerin insani gelişim düzeylerini kapsayan raporda çevresel performans ve ulaşım endeksinde birinci, sağlık endeksinde üçüncü, yönetişim ve saydamlık endeksinde ise dördüncü sırada yer alan belediye, genel kategoride de “çok yüksek insani gelişme” gösteren ilçeler arasında yer aldı.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?