Siyaset spordan elini çekmeli

Bu sene 5'incisi düzenlenen Beylikdüzü Barış ve Sevgi Buluşmaları bir kez daha birbirinden ünlü isimleri konuk etti. Eğitim konusunun ön plana çıktığı sohbetlerde Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Siyasetin elini ayağını hem spordan hem eğitimden çekmesi gerekir” dedi.

Yerel Haberler 07.09.2018, 07:33 Burak ZİHNİ
Siyaset spordan elini çekmeli

Moderatörlüğünü Yekta Kopan’ın üstlendiği, her biri kendi alanında uzman konukların katıldığı Çardak Altı Sohbetleri bu kez spor camiasından önemli isimleri ağırladı. Bu yıl ki teması “Eğitim” olan sohbetlerde; Yılmaz Vural, Banu Yelkovan ve Aydın Örs “Beden Eğitimi ve Sporda Eğitim” konularını konuştu. Sporun sadece eğlence ya da oyun aracı olmadığını bundan çok daha fazlasını kapsadığını ve eğitim ile ekonomiyi doğrudan ilgilendirdiğini belirten konuklar, sporun eksikliklerini de dile getirdi.

Eğitimciler eğitimli olmalı
Eğitimin ülkenin genel sorunu olduğunu vurgulayan Yılmaz Vural, “Türkiye’nin gündemine bakıldığında spor hep geri planda kalıyor. Yöneticilerin Türk sporunun gelişmesi adına çalışmalar yapması gerekir.” diye konuştu. Ailelerin ilk görevinin çocuklarına sporu sevdirmek olması gerektiğini söyleyen Aydın Örs ise gençlere “Kendinize hedefler koyun ve o hedef doğrultusunda çalışmaktan asla vazgeçmeyin.” tavsiyesinde bulundu. Söyleşide gençlere bir tavsiyede Banu Yelkovan’dan geldi. Yelkovan, “Türkiye’de demorilize olmak için çok sebep var. Ancak siz bunlara kulak asmayın ve umudunuzu asla yitirmeyin.” şeklinde konuştu. Sohbete katılan konukların tümünün ortak fikri ise insanları eğiten kişilerin eğitimsiz olmaması gerektiği yönünde oldu.  

Büyük onur
Söyleşi sonunda katılımcılara teşekkür ederek çiçek ve plaket takdiminde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Aydın Örs Spor Salonu’nun Beylikdüzü’nde olmasının da ilçe halkı için büyük onur olduğunu belirtti. Kendisinin de bir dönem Trabzonspor’da Özkan Sümer ile birlikte spor yöneticiliği yaptığını belirten Başkan Ekrem İmamoğlu, “Siyasetin elini ayağını hem spordan hem eğitimden çekmesi gerekir.” şeklinde konuştu.

Gökhan Birben coşturdu
Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda saatler 21:15’i gösterdiğinde ise Beylikdüzü’nden Karadeniz ezgileri yükselmeye başladı. Halk müziği sanatçısı Gökhan Birben en sevilen parçalarını olumsuz hava koşullarına rağmen konser alanını dolduran vatandaşlar için söyledi. Konser sonunda Başkan İmamoğlu sanatçıya çiçek ile plaket takdiminde bulundu. 
 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138