Tekirdağ'da koronavirüs unutuldu! Rumeli İskelesi pandemi gölgesi altında açıldı

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan ve buranın sembolü olan Rumeli İskelesi pandemi gölgesinde; TBMM Başkanı Prof. Dr Mustafa Şentop tarafından açıldı. Törene Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, TBB Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Alay Komutanı Osman Kılıç NKÜ Rektörü Mümin Şahin ve birçok bürokrat katıldı

Yerel Haberler 30.08.2020, 07:48 Burak Zihni
Tekirdağ'da koronavirüs unutuldu! Rumeli İskelesi pandemi gölgesi altında açıldı

Yaklaşık 8 yıldır adeta cezalandırılan ve kapısına zincir vurularak kapatılan iskele nihayet hizmete açılması vatandaşlar tarafından sevinçele karşılandı. 28 mayıs 2012 yılında iskeleden bir özel aracın denize uçması sonucu 4 kişi feci şekilde boğlarak can vermişti. Daha sonra Dönemin Bakanlığı talimatıyla iskele kapatılmış ve o günden bu zamana kadar tüm Tekirdağlıların yanı sıra buraya gelen misafirler iskelenin açmılmasını içinde umutla bekliyordu.

İskele jet hızıyla açıldı
Önceki dönem CHP'li olan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın 3 kez açılması için baş vurmasına ramen izin verilmemiş, ancak AK Partili yeni Başkan Cüneyt Yüksel göreve başlar başlamaz hiskelenin hizmete açılacağının müjdesini vermişti. Yaklaşık 5 aylık bir süre içinde ve yoğun bir çalışma sonucu 28 Ağustos Cuma günü hizmete açılan Rumeli İskelesi'nin bunca yıl kaderine terkedilip açılması yönünde bir çok girişim yapılmasına ramen her defasınde çürük ve eski denerek olumsuz yönde rapor verilmişti.

İskele sökülüp yeniden yapılmadı

Sadece islele boyunca onarım yapılıp, işıklandırılıp etrafları korkuluklarala kapatılıp bunun yanı sıra içine ticari amaçla restoran ve kafe yapılması akıllarda soru işareti bırakırken İlçe halkı "Hani burası çürktü hani aşırı kalabağlığı kaldıramazdı yoksa biz görmeden iskele sökülüp yeniden mi yapıldı" diye sordu.

Sosyal mesafe unutuldu
Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı ve yüzlerce insanın iç içe olduğu bir ortamda hizmete açılan rumeli iskelesinde yazak olmazken 30 Ağustos zafer bayramında ise pandemi dedbirleri nedeniyle izin verilmemesi kafalarda soru işareti bıraktı.

İRFAN DEMİR


Yorumlar (4)
Nihat Efe 1 ay önce
iyiki o zat zamanında açılmamış,oraya sapkın ve saplantılı düşüncelerindeki taşlarla süsleyerek o iskeleyi batırırdı, tıpkı süleymanpaşayı bastırdığı gibi,
M.senol 4 hafta önce
Sayın Nihat efe sen hangi kafadasin kardeşim iskelenin ne olduğunu benden daha iyi bilemezsin isters n gel karşıma anlatayım daha önceki dönemlerde Tekirdağ yapılan hizmetleri gor memek senin zihniyetinibacik açığa gösteriyor trolligu bırak gerçekleri gör kor olma
Ayse 1 ay önce
Tabı resmı bayramlar dısındakı butun acılışlar toplantılar serbest korona oraya gelemıyomuşş..DEVLET DESTEGI ONEMLI...
Zeki ÖZTÜRK 4 hafta önce
Ben istanbuldan gelmiş bir buçuk senedir süleymanpaşada yaşayan bir vatandaşım. Ben akp sevmem ama Cüneyt Yüksel çalışıyor.Yerel yönetimde de parti gözetmek saçmalıktır. Bence siz boş yapıyorsunuz. Bir de yapmış olduğunuz yazı imla ve kelime hataları ile dolu lütfen onları düzeltin.
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?