Tekirdağ'da zabıtalar için 195'inci yıl kutlaması

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 195'inci yıl dönümü ve 1-7 Eylül Zabıta Haftası dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi

Yerel Haberler 01.09.2021, 13:13 Burak ZİHNİ
Tekirdağ'da zabıtalar için 195'inci yıl kutlaması

Tarihi Tekirdağ Valiliği önünde gerçekleştirilen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulurken, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Programın açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkan Vekili Erdin Eral gerçekleştirdi. Daire Başkan Vekili Eral, zabıta personelinin mesai kavramı gözetmeksizin Tekirdağ halkına hizmet verdiğini belirterek, "Zabıtamız şehrimizde vatandaşlarımızın rahatı ve esenliğini sağlamak amacıyla ‘önce insan’ anlayışı ile yaşanan bir Tekirdağ için yer ve zaman kavramı gözetmeden çalışmaktadır. Bu bilinçle Zabıta Teşkilatı olarak düzenli, temiz ve daha yaşanılabilir bir Tekirdağ için üzerimize düşen görevi yerine getirmek amacıyla günün 24 saat, yılın 365 günü tüm gücümüzle çalışmak, halkımıza sunduğumuz hizmette dürüstlük, adalet ve kaliteden ödün vermemek temel ilkelerimizdendir. Sayın Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a kuruluş yıl dönümümüz ve Zabıta Haftamız nedeniyle verdikleri destekten dolayı şükranlarımı sunuyor, teşkilatımızın 195’inci kuruluş yıl dönümünü kutluyorum" dedi.


Gören göz işiten kulak

Zabıta Dairesi Başkan Vekili Erdin Eral'ın ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Zabıta Dairesi Başkanlığı'nın Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan daire başkanlıkları arasında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “1-7 Eylül tarihlerini her yıl Zabıta Haftası olarak kutluyoruz. 195. yıl dönümünü kutladığımız Zabıta Teşkilatımız 1826 yılında kurulmuştur. Cumhuriyet döneminde 1930'da çıkarılan kanun ile belediyelerin görevleri yeniden belirlenmiş ve zabıtanın, belediye hizmetlerinin icra ve takipçisi olan özel bir hizmet birimi olması öngörülmüştür. Vatandaşlarımızın esenlik, huzur, sağlık ve düzenin sağlanmasından sorumlu olan Zabıta Teşkilatının, belediyelerin hizmet birimleri arasında özel bir yeri var. Çünkü zabıtalık, yıl boyunca 7 gün 24 saat çalışma esasına göre, mesai kavramı olmaksızın görev yapmaları sebebiyle büyük özveri gerektiren bir meslektir. Vatandaşlarımızın güvenliği, sağlığı ve mutluluğu için çalışan Zabıta Teşkilatımız, halk ile her zaman iç içe olmasından dolayı Büyükşehir Belediyemizin gören gözü ve işiten kulağı durumundadır. Dolayısıyla zabıta personelimiz, kurumumuz ile vatandaşlarımız arasında köprü vazifesi görmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapmakta olan değerli mesai arkadaşlarım olmak üzere tüm Zabıta Teşkilatımızın, 1-7 Eylül Zabıta Haftası'nı kutluyor ve meslek yaşamlarında başarılar diliyorum.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138