Tekirdağ'daki çocuk parkı ayyaşlara kaldı!

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesindeki Mahmut Sümer Çocuk Parkı, madde bağımlıları ve alkol kullananların mekanı oldu

Yerel Haberler 24.09.2020, 21:17 24.09.2020, 21:44 Burak ZİHNİ
Tekirdağ'daki çocuk parkı ayyaşlara kaldı!

Süleymanpaşa Çiflikönü mahallesinde bulunan ve daha önce çocukların oyun oynadığı park şimdi akşamları madde bağımlıları toplanıp alkol alarak çevre binalarda oturan vatandaşların tepkilerini topluyor. Damga'ya konuşan mahalle sakinleri “Burası yıllardan beri çocuk parkı olarak kullanılıyordu. Yaklaşık 5 ay önce bir sabah baktığımızda parkta ne salıncak,ne kaydırak ve ne oturacak bank kalmış. Önce krona nedeniyle kaldırıldı sandık ama aylar geçmesine ramen hiç bir şey yapılmayınca şaşırıp kaldık. Şimdi İnsanlar çocuklarını başka mahalelerde bulunan parka götürüyor” dedi.


Çocuklarla kapıya çıkamaz olduk

Adının açıklanmasını istemeyen bir vatandaş ise “Akşamları çocuklarımızı kapıya çıkaramıyoruz. Nedeni ise burayı mesken tutan serseri takımları toparlanıp alkol alıp çevreyi rahayszız ediyor. Biz Polisi aramaktan, Polis ise gelmekten bıktı. Oysa buranın kime na zararı vardı bir gece yarısı tüm eşyalar toplandı. Hırsız desek bunu yapmaları çok zor. Buradaki tüm oyun aletleri birileri tarafından alınıp götürüldü. Öyle ise kim alıp götürdü? Sayın Başkan Cüneyt Yüksel yol yapmaktan vakit bulursa gelip burayı bir görsün. ya buraya tel Örgü çekisnler yada çocuklarımız için yeniden açılsın” ifadelerini kullandı.

İRFAN DEMİR

Yorumlar (1)
Muharrem AKGÜN 4 hafta önce
Sayın Cüneyt Yüksel TEKİRDAĞ için ne yapıyor onun işi gücü büyük şehir belediye başkanı sayın Kadir ALBAYRAK la uğraşmak başkan seçildiğin den bu yana Tekirdağ ı pislik götürüyor ne sokak lar ne de kanallar temizlik gördü lütfen sayın Yüksel asfalt çalışmaları nı bırakta birazda temizlik işleri ne baksın
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?