Temsili düğün damat başkan

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, down sendromlu genç kızın en büyük hayalini gerçekleştirdi. Telli duvaklı gelin olan Kübra Sancar, Alatepe ile formaliteden nikah kıydı. Hayali gerçekleşen Kübra'nın mutluluğu gözlerinden okunuyordu

Yerel Haberler 23.03.2018, 08:10 Burak ZİHNİ
Temsili düğün damat başkan

Esenyurt'ta en büyük hayali evlenmek olan down sendromlu 20 yaşındaki Kübra Sancar, telli duvaklı gelin oldu. 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde kendisi için düzenlenen temsili düğünde gelinlik giyen genç kız, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe ile nikah masasına oturdu.

Davul zurnayda evden çıktı

Esenyurt’taki evinden davullu zurnalı tören eşliğinde çıkan Kübra Sancar’ı komşuları da alkışlarla karşıladı. Törende duygusal anlar yaşayan Sancar, o sırada mahalleden geçmekte olan bir başka down sendromlu 21 yaşındaki Caner Yandı ile dans etti. Sancar, bu tören sonrası Esenyurt Belediyesi tarafından kendisine tahsis edilen özel aracına binerek nikâh salonunun yolunu tuttu.

Yüzükleri Kaymakam İnci taktı
Nikâh salonuna Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’nin kolunda giren Sancar’ın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Alatepe ile kıyılan temsili nikah sonrası sahneye çıkan Sancar, salondakilere öpücük yollayarak el salladı. Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci ise Alatepe ve Sancar’ın yüzük kurdelesini kesti. Sancar, gelin çiçeğini attıktan sonra Alatepe ile dans etti. Nikah salonuna gelen yüzlerce engelli vatandaş ve aileleri, bu mutlu günde doyasıya eğlendi. 

Yorumlar (0)