Topbaş seçimden sonra görüşülecek

Büyükçekmece Belediye Meclisi ocak ayı oturumunda İBB eski Başkanı Kadir Topbaş'ın isminin Bahçelievler Mahallesi Aydınlar Caddesi'ne verilmesi gündeme geldi. Fakat diğer isim değişiklikleri üzerinde tartışma çıkınca maddenin görüşülmesi seçimden sonraki ilk meclise bırakıldı

Yerel Haberler 08.01.2019, 07:20 08.01.2019, 07:27 Burak ZİHNİ
Topbaş seçimden sonra görüşülecek

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında İBB eski Başkanı Kadir Topbaş'ın isminin Bahçelievler Mahallesi Aydınlar Caddesi'ne verilmesi gündeme geldi. Gündemin 11 maddesi olarak gündeme gelen isim değişikliği diğer değişikliklerin tartışılması nedeniyle 31 Mart Yerel Seçimleri'nden sonraya bırakıldı. Kabul edilmesi halinde Aydınlar Caddesi'nin yeni ismi, 'Dr. Mimar Kadir Topbaş Caddesi" olacak.

Tabela fiyatları düştü
Meclis toplantısında ışıklı tabela fiyatlarında da düzenlemeye gidildi. Mecliste düşme tehlikesi bulunan tabelalardan vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak ve şehir estetiğine katkıda bulunmak için ışıklı tabela fiyatları 70 TL’den 35 TL’ye düşürüldü. İşletme sahiplerinin iş yeri tabelaları için Büyükçekmece Belediyesi Etüt ve Proje Müdürlüğü’nden onay almaları gerektiğini belirten Başkan Dr. Hasan Akgün, "İş yeri sahiplerini ve vatandaşları tabelaya özendirmek için belediye meclisimizle güzel bir karar aldık. Büyükçekmece’deki tüm tabelalar belirli bir standartta ve ışıklı olacak. Işıklı tabela fiyatları artık 35 TL. Binaların dışında yer alan tabela ve soğutma sistemleri insan sağlığı açısından tehlike arz ediyor. Vatandaşlarımız binalarda ve iş yerlerinde bulunan tabela ve klimaların altından yürüyerek geçiyor. Bu nedenle klima ve soğutma sistemlerini de kaldırıyoruz. İş yeri sahibi olan tüm vatandaşlarımız Etüt ve Proje Müdürlüğü’nden onay almak zorunda. Şehir estetiğine büyük katkı sağlayacak bu kararımız Büyükçekmece’ye hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Büyükçekmece Belediyesi’nin 2019 yılında hayata geçireceği projeler arasında yer alan “Yaşlı Bakım Merkezi” de ocak ayı meclis toplantısı gündeminde yer aldı. Karaağaç Mahallesi’ne yapılacak olan Yaşlı Bakım Merkezi çalışmalarının başladığını belirten Başkan Dr. Hasan Akgün, “Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızı bakım merkezinde konuk edeceğiz. İlçemizde ikamet eden yaşlılarımızın hepsi başımızın tacıdır. Tüm bakım ve ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu yıl yapımı tamamlanacak Yaşlı Bakım Merkezi’nde tüm yaşlılarımıza hizmet edeceğiz" dedi. 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138