Türkiye'yi yasa boğan Murat Açıl'ın vefatı ile ile ilgili ayrıntı: Kaza değil kalp krizi öldürdü!

İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl'ın kalp krizi geçirdiği ve müdahale için kaldırıldığı hastaneye giderken hayatını kaybettiği öğrenildi.

Yerel Haberler 29.11.2021, 14:55 29.11.2021, 15:23 Burak ZİHNİ
Türkiye'yi yasa boğan Murat Açıl'ın vefatı ile ile ilgili ayrıntı: Kaza değil kalp krizi öldürdü!

Damga'nın edindiği bilgiye göre, Belediye Başkanı Murat Açıl'ın seyir halinde iken kalp krizi geçirdiği ve direksiyon kontrolünü kaybettiği öğrenildi. Kazanın ardından hastaneye kaldırılan Açıl'ın yolda vefat ettiği bilgisine ulaşıldı. 

..

VALİ AYHAN'DAN İLK AÇIKLAMA: ÇOK ÜZÜNTÜLÜYÜZ
Kazanın ardından İmranlı Devlet Hastanesi'ne giden Vali Salih Ayhan, bina önünde toplanan ilçe halkına acı haberi duyurdu. Vali Ayhan burada yaptığı açıklamada, "Bugün çok üzüntülüyüz, hüzünlüyüz. Saat 12.00 civarında kaza ihbarı geldi. İmranlı'ya giden Belediye Başkanı Murat Açıl kardeşimizle birlikte 8 kişinin karıştığı bir olay. Şu an itibarıyla bu bilgiyi aktarmak kolay değil. Çok üzüntülüyüz. Murat Açıl Beyefendiyi maalesef kaybettik. Doktorlarımızın tüm müdahalelerine rağmen maalesef kurtarılamadı. Olay anında kalbi duruyor. Arkadaşlarımız kaza yerinde müdahale ediyor, geri döndürüyorlar ama hastanede tekrar kalbi duruyor. Sağlıkçılarımız elinden gelen tüm gayreti gösterdiler ama maalesef kaybettik. Diğer araçtaki 7 kişi de hepsi Sivas'a sevk edildi. Aynı aileden 7 kişi. Orada da 2 yaralının durumu ağır. Onlar da yakinen takip edilmektedir. Kazada ihmal durumu nedir bilemiyoruz, savcılarımız adli soruşturmayı yapıyor. Ben sevenlerine, ilçe halkımıza tüm Sivas'a başsağlığı diliyorum" dedi.

Yorumlar (0)