Tuzla Belediyesi'nden Koronavirüse karşı 'dezenfektan bilekliği'

Tuzla Belediyesi de  mesafe, maske ve hijyen konusunda yapılan denetim ve bilgilendirmelerin dışında yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Yerel Haberler 07.10.2020, 14:39 Gazete Damga
Tuzla Belediyesi'nden Koronavirüse karşı 'dezenfektan bilekliği'

Bu kapsamda vatandaşların gün içerisinde hijyenlerini sağlamasını kolaylaştıracak el dezenfektan bilekliği dağıtımı yaptı. Tuzla’nın en işlek caddelerinden birisi olan İstasyon Caddesi’nde gerçekleştirilen dağıtıma Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da katıldı. Başkan Yazıcı, bileklikleri vatandaşlara tek tek dağıtarak nasıl kullanılacağını anlattı. Ayrıca vatandaşlar mesafe maske ve hijyen kurallarına uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

'YILIN İCADI'

Bilekliği alan bir vatandaş ise dezenfektan bilekliği hakkında, “Yılın icadı” dedi. Türkiye’de ilk kez uygulanan proje hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Yazıcı; “Vaka sayısının artış hızındaki azalmalar bizi yanıltmaması gerekir. Tehlike hala devam ediyor. Biz de hem Tuzlamızda hem İstanbul’umuzda hem de ülkemizde tedbirler konusunda yerel yönetimler olarak elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

'GÜNDE 20-25 KERE SIKILABİLİYOR'

Ekonomik imkanlar doğrultusunda bilekliği dağıtacaklarını belirten Dr. Şadi Yazıcı, "1 gün boyunca, dokunma sıklığına bağlı olarak ortalama 20-25 arası bu bileklikten sıkabiliyor ve dezenfektan yapılabiliyor. Biz Tuzla Belediyesi olarak dağıtabileceğimiz kadar dağıtacağız. Sınırsız bir ekonomimiz yok. Şuan da 3-5 bin civarı dağıtacağız" dedi.

dezenfektan bilekliği

Yorumlar (0)

`)}});