Ucuz ekmek satmayan fırıncıyı tehdit edip ateş açtı

Antalya'da 4 liralık ekmeği 2,25 liraya sattığı iddiasıyla meslektaşı Osman Soylu'yu tüfekle tehdit edip, iş yerine ateş açan İ.A., suç aletiyle yakalandı. İ.A. ifadesinde, "Ucuz ekmek satmaması için uyardım; ancak dinlemedi, satmaya devam etti" dedi.

Yerel Haberler 09.06.2022, 13:37 09.06.2022, 13:39 Burak ZİHNİ
Ucuz ekmek satmayan fırıncıyı tehdit edip ateş açtı

Antalya'nın Kepez ilçesinde dün Osman Soylu'ya ait fırına gelen İ.A., aracının arka koltuğundan aldığı tüfekle içeri girdi. 4 liralık ekmeği 2,25 liraya sattığı gerekçesiyle Osman Soylu ve ailesini ölümle tehdit eden İ.A., ardından dışarı çıkıp, iş yerine ateş etti.


Tüfekten çıkan saçmalar, dondurma dolabını delip, geçti. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, otomobiline binen İ.A. kaçtı.

Saldırı sonrası harekete geçen Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, şüpheli İ.A.'yı suç aleti tüfekle birlikte yakaladı. Sağlık kontrolü sonrasında polise ifade veren İ.A, "Onu ucuz ekmek satmaması için uyardım. Ancak o dinlemedi, ısrarla satmaya devam etti. Bu yüzden kendimi tutamadım. Böyle bir işe kalkıştım" diye konuştu. 

İ.A., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek. (DHA)

Yorumlar (0)