Urfa’da günlük koronavirüs vaka sayısı 1000 civarında

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Urfa Şubesi, kentte Kovid-19 vakalarının hızla arttığını ve hastanelerde yer kalmadığını belirtti.

Yerel Haberler 21.08.2020, 17:54 Gazete Damga

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Urfa Şubesi, kentte Kovid-19 vakalarının hızla artmasıyla hastanelerde yer kalmadığına ve yine hasta kuyruklarının oluşmaya başladığına dikkati çekti. Açıklamada konuşan SES Şube Yöneticisi Selma Ateş “Piyasanın çıkarlarını değil çalışanların ve halkın sağlığını, ihtiyaçlarını önceleyen politikaların hızla üretilmesi ve uygulanmasını talep ediyoruz” dedi.

Ateş, sahadan aldıkları bilgilere göre kentte günlük vaka sayısının 1000 civarında olduğunu ifade ederek “Sağlık çalışanlarında ise her 12 kişiden biri salgına yakalanıyor” dedi.

MAAŞ KESİNTİLERİ
Hastanelerde yer bulunamaması ve artan yoğunluk nedeniyle aile sağlık merkezlerine yönelmeler olduğunu anlatan Ateş, “Bundan dolayı aile hekimlerinin iş yükü artıyor. Salgına yakalanan kimi hekimler ve sağlık çalışanlarının ise tedavi sürecinde maaşlarında kesintiler yapılıyor” dedi.

22 gün olan karantina sürecinin sağlık çalışanları için 7 güne kadar indirildiğini ifade eden Ateş, bazı hastanelerde çalışan sağlık emekçilerinin bu süreci nöbet borçlanması şeklinde geçirdiğini söyledi.MA

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?